Skandal ne Kruje!Të infektuar me koronavirus, mjeku dhe gruaja refuzojnë karantinën, shteti hesht

Hënë, 15 June 2020 12:55

 

Skandal në Krujë!
Një mjek dhe gruaja e tij refuzojnë karantinimin, edhe pse kjo e fundit rezultoi pozitive 2 javë më parë me COVID-19.
Ata kanë vazhduar jetën si më parë, duke shkuar në punë dhe duke dalë në kafe, edhe pse në fakt duhej të ishin të izoluar.
Ndërkaq, shtetit karshi këtij rasti nuk ka bërë asgjë edhe pse Edi Rama ka propaganduar me të madhe dhe miratoi në kuvend ndëshkime deri në burgosje për personat që nuk respektojnë karantinën.
Ndërkaq, burrë e grua kanë refuzuar edhe të bëjnë tamponin e dytë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjeneral ®️ AHMETAJ: “SPAK të hetojë tenderat kriminale të MM me mirëmbajtjen e helikopterëve”

Politikë

Gjeneral ®️ AHMETAJ: “SPAK të hetojë tenderat kriminale të MM me mirëmbajtjen e helikopterëve”

  Në dt. 30.07.2020, mediat Italiane informuan se “falë aftësisë së pilotëve, u shmang tragjedia”, një helikopter i Forcave Ajrore të RSH bëri ulje emergjente në rajonin e Peskarës, Itali. Mbas këtij...

Korçë, varfëri ulëritëse/ DENONCIMI i koordinatorit të LSI: Babëzia e rilindjes nuk njeh kufij

Politikë

Korçë, varfëri ulëritëse/ DENONCIMI i koordinatorit të LSI: Babëzia e rilindjes nuk njeh kufij

  Nga Petrika MELE, koordinator i LSI-Korçë Varfëri ulëritëse dhe infrastrukturë mesjetare vetëm 1 km larg Korçës! Ujrat e zeza dhe mbetjet urbane janë makthi i përditshëm i banorëve. Mungesa e ujit të pijshëm...

Korce/Braimllari:Banorët pa ujë e pa rrugë nga qeverisja klienteliste e Ramës

Politikë

Korce/Braimllari:Banorët pa ujë e pa rrugë nga qeverisja klienteliste e Ramës

  Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari prej disa ditësh është zhvendosur në Korçë, sipas së cilit është braktisur nga qeveria, nga ku denoncon problemet e shumta që hasin banorët. Këtë...