IKMT vijon aksionin në bregdetin e Tales në Lezhë për prishjen e ndërtimeve, përplasje me pronarët

E Enjte, 18 June 2020 09:34

 

Pas Velipojës, aksioni i Inspektoratit Kombëtar të mbrojtjes së territorit për shembjen e ndërtimeve pa leje është zhvendosur në bregdetin e Tales në Lezhë.

Edhe këtu inspektorët janë përballur me rezistencën e pronarëve të subjekteve, të cilët kanë kundërshtuar shembjen e ndërtimeve pasi pretendojnë se i kanë me leje. Në mbështetje të IKMT kanë qenë edhe Policia e Shtetit dhe ajo bashkiake.

Një numër i konsiderueshëm objektesh pa leje përgjatë brezit të rërës pritet të rrafshohen ndërsa pronarët e kanë konsideruar selektiv aksionin e IKMT, për të cilin thonë se nuk janë paralajmëruar.

Pas bregdetit të Tales aksioni do të vijojë në Shëngjin ku parashikohet shembja e 36 objekteve pa leje.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Vrasësi më i madh mes nesh është…”, shkrimtarja Flutura Açka nxjerr fotot: Kush mban përgjegjësi për të sëmurët e asaj dite?

Kulturë

“Vrasësi më i madh mes nesh është…”, shkrimtarja Flutura Açka nxjerr fotot: Kush mban përgjegjësi për të sëmurët e asaj dite?

  Shkrimtarja Flutura Açka, thotë se është ndjerë e shqetësuar nga sjellja e qytetarëve, e institucioneve shtetërore, në këtë periudhë ku koronavirusi po kërcënon jetët tona dhe po rrezikon mbingarkesën e...

Harry dhe Meghan nuk gjejnë qetësi, largohen nga Los Angeles, blejnë shtëpi në Santa Barbara

Lifestyle

Harry dhe Meghan nuk gjejnë qetësi, largohen nga Los Angeles, blejnë shtëpi në Santa Barbara

  Në kërkim të normalitetit. Është kjo baza e transferimeve të vazhdueshme për Harry dhe Meghan. Në më pak se 7 muaj, që kur kanë braktisur titujt zyrtare dhe Mbretërine Bashkuar...

E rëndë në Tiranë, 29-vjeçari me COVID-19 hidhet nga kati i tretë i spitalit “Shefqet Ndroqi”, humb jetën

Kronikë

E rëndë në Tiranë, 29-vjeçari me COVID-19 hidhet nga kati i tretë i spitalit “Shefqet Ndroqi”, humb jetën

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë. Sipas informacioneve zyrtare nga policia, rreth orës 04:30 të mëngjesit, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i 3 i...