Shkoi të shërohej në QSUT, noteri krutan vdes nga koronavirusi

Premte, 19 June 2020 11:17

Vazhdon të rëndohet bilanci nga COVID-i në Shqipëri.
Një 69-vjeçar nga Kruja i shtruar te Infektivi ndërroi jetë duke e çuar në 42 numrin e viktimave në total nga fillimi i pandemisë.
Pacienti që ndërroi jetë sot është një noter 69 vjeçar nga Kruja me leukozë akute, i prekur nga Covid19.

Pacienti nga Kruja që ndërroi jetë te Infektivi ka qenë me profesion noter dhe u infektua në QSUT ku shkoi për t'u kuruar nga leucemia akute.
Ministria e Shëndetësisë thotë se pavarësisht mjekimit intensiv prej 10 ditësh dhe përpjekjeve të stafit mjekësor, nuk arriti të mbijetojë.

Vetëm në 24 orët e fundit, 4 qytetarë kanë humbur betejën me sëmundjen vetëm në 24 orët e fundit, 3 dje dhe një sot.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

Kulturë

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

(Shënim për Romanin “Anja”, botuar nga WestPrint) Sapo kam përfunduar së lexuari romanin “Anja” të shkruar nga Ahmet Prençi, autor i një vëllimi të shkëlqyer poetik (Udhë në pasqyrë - 2016)...

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

Politikë

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

  Ish-deputeti i PD Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur sot në Tushemisht ku u sulmua me armë një hotel.Ish-deputeti Klevis Balliu deklaroi nga Pogradeci se biznesi...

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Politikë

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!Cuditerisht mbas vendimit te “clirimit” te laboratoreve nga pengesat anti shkencore e ndesh me te drejtat e qytetareve per testimet Covid“, vendosen...