Edhe dy viktima të tjera nga koronavirusi/ Shkon në 55 numri

Diel, 28 June 2020 11:24

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar 72 raste të reja me koronavirus në vendin tonë.

Gjithashtu, dy persona të tjerë kanë humbur jetën të infektuar me Covid-19. Numri total i viktimave në vend shkon në 55.

 
 
 

"Një 70-vjeçar nga Shkodra dhe një 54-vjeçar nga Tirana, të konfirmuar me Covid-19, me disa sëmundje bashkëshoqëruese, kanë ndërruar jetë në Spitalin Infektiv, me gjithë kujdesin e mjekëve dhe terapinë intensive.

 
 
 

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjarëve të të ndjerëve.

 
 

Vijon të ketë shtrime në Spitalin Infektiv ku aktualisht po trajtohen 77 pacientë, 15 prej tyre janë në terapi intensive, ndërsa 2 janë të intubuar," deklaroi MSH.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident në Sarandë, ambulanca përplaset me ”BMW X5” me targa angleze që përfundoi në lokal, infermierja e plagosur dërgohet me helikopter në Tiranë

Aktualitet

Aksident në Sarandë, ambulanca përplaset me ”BMW X5” me targa angleze që përfundoi në lokal, infermierja e plagosur dërgohet me helikopter në Tiranë

  Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit teksa një ambulancë është përplasur me një automjet me targa angleze. BalkanWeb mëson se në orën 04:00 në kryqëzimin...

Edi Rama e ka lënë Kamzën dhe Paskuqanin pa asnjë investim gjatë 7 viteve të qeverisjes së tij

Politikë

Edi Rama e ka lënë Kamzën dhe Paskuqanin pa asnjë investim gjatë 7 viteve të qeverisjes së tij

Nga Robert Delija Kryeministri dje na qenkërka krenuar me ndërtimin e një kopshti në PaskuqanSi një mjeshtër i fasadës që është, ky kopësht do të inagurohet 3-4 herë me foto para...

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

Politikë

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

  REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!MEQENES EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TE CDU/CSU-se ATEHERE AI "TAKOI" NE...