Akuzat/ Meta për Thaçin: Ndjehet i lënduar sepse është i bindur në pafajësinë e tij

Hënë, 29 June 2020 21:11

Në një intervistë për "Çim Peka LIVE" në Syri TV, presidenti i Republikës Ilir Meta komentoi konferencën e para pak minutave të homologut të tij në Kosovë, Hashim Thaçi.

Sipas Metës, Thaçi është i lënduar pasi është i bindur në pafajësinë e tij.

 

Çfarë po ndodh realisht në Kosovë?

 
 
 

"E ndoqa prononcimin para se të hyja në studion tuaj dhe mund të them se ishte korrekt. Presidenti Thaçi është i lënduar sepse është bindur në pafajësinë e tij. Kjo është një gjë me të cilën ne jemi mësuar sepse edhe drejt të tjerë të UÇK janë akuzuar dhe janë ndeshur me tribunalin ndërkombëtar. Kjo është një luftë që vazhdon prej dy dekadash. 

 
 

Kjo gjykatë është kompromis pas akuzave të Dick Marty-t dhe presion nga shtetet që nuk e kanë njohur dhe kanë dashur të pengojnë shtetin e Kosovës", u shpreh Meta. 

 
 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

Kronikë

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

  Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër të Lezhhës. Edhe pse nga forcat zjarfikëse është tentuar të ndërpritet vijimi i tij, ka qenë e pamundur, madje duke...

Manjani:Rama ndau popullin nga Perëndimi, kurse fryma do merret me leje nga shteti

Politikë

Manjani:Rama ndau popullin nga Perëndimi, kurse fryma do merret me leje nga shteti

  Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një arsyetimi të detajuar për qeverinë ”Rama 2”, ka renditur disa arsye për ata shqiptarë që sipas tij, ende besojnë dhe votojnë për Edi...

”Ora News” e gjithë shqiptarëve,qytetari:Shteti po bën sjellje diktatoriale

Politikë

”Ora News” e gjithë shqiptarëve,qytetari:Shteti po bën sjellje diktatoriale

  Një qytetar tjetër ka marrë në telefon në emisionin “Ora Juaj” dhe është shprehur se është i privilegjuar që ndjek një media si Ora News dhe ky televizion nuk është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!