E vertetë se u gjet ilaçi kundër Covid-19? Flet shefi i Kardiokirurgjisë në QSUT, Edvin Prifti

Diel, 19 July 2020 13:28

Shefi i Kardiokirurgjisë në QSUT, Edvin Prifti, përmes rrjeteve sociale, njofton se nga Universiteti i La Sapiences dhe i Tor Vergates në Itali është hedhur dritë jeshile në lidhje me ilaçin për kurimin e Covid.

“Universiteti i La Sapiences dhe i Tor Vergates demostrojnë një hap drejt trajtimit të Covid 19. Shkencëtarët kanë zbuluar qe LAKTOFERRINA mund të jetë çelësi i trajtimit të Covid 19. Kjo është një substancë e cila merret nga nëna dhe shpjegon se pse fëmijët infektohet shumë më pak. Një lajm i mirë mbase për tërë njerëzimin dhe një lajm i mirë që zbulimi vjen nga universiteti i La Sapiencës në Italinë fqinje”, shprehet Prifti.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Politikë

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Ish- deputeti i PD, Agron Shehaj ka përmendur dy probleme të Shqipërisë dukë akuzuar si fajtor Edi Ramën. Shehaj thtoë se Shqipërisë po i ikin djemtë dhe vajzat më të mira...

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

Politikë

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

  Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka zhvilluar një takim me qytetarët në njësinë 5. Gjosha thotë se me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do...

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

Politikë

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

  Ish-deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi është takuar me të rinj në qytetin e Durrësit, nga ku jep edhe një mesazh. Kërpaçi shkruan se qeverisja e rilindjes e trajton qytetin e...