Rritet numri i urgjencave në Infektiv, 11 raste që prej mëngjesit. Shtretërit drejt ezaurimit

Saturday, 18 September 2021 13:08

 

Rritet numri i urgjencave në spitalin Infektiv. Në një lidhje për ‘News24’ gazetari Erjon Skëndaj deklaroi që prej mëngjesit të sotëm, në COVID 1 janë paraqitur 11 autoambulanca.

Skëndaj pohon se duke marrë shkas nga rastet e sotme, numri i të shtruarve në dy spitalet Covid shkon në 226 të shtruar, ndërkohë që në total janë 270 shtretër.

 

Sipas gazetarit, duke marrë shkas nga situata në fjalë, Ministria e Shëndetësisë mund të hapë COVID4, që ndodhet në autostradë. Mësohet se pacientët e shtruar në spitalet covid janë kryesisht të pavaksinuar, por nuk përjashtohen dhe rastet kur pacientët janë vaksinuar

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Politikë

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Të nderuar demokratë,Të nderuar qytetar të Lushnjes,Fort të dashur bashkëudhëtarët e mi në misionin e gjatë opozitar të Grupseksionit Karbunarë e Madhe! Sot,Partia Demomratike thuhet që:"Ndodhet në ditë të vështira?! Unë mendoj...

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

Globi

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

  Angela Merkel javën e ardhshme do të largohet nga detyra si kancelare e Gjermanisë. Mbrëmjen e sotme pritet që të mbahet një ceremoni ushtarake me muzikë për nder të saj. Sipas...

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

Politikë

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

  Një prej qytetarëve të pranishëm në Foltoren e Sali Berishës në Bajram Curri në Tropojë, foli për situatën aktuale që po kalon vendi. Qytetari theksoi se Berisha është një burrë krenar...