Rritja e çmimit të naftës/ Shpërthejnë reagimet në rrjet

Saturday, 05 Mars 2022 17:39

 

Rritja e çmimit të naftës në vend solli një shok për qytetarët shqiptarë, të cilët tashmë përveç produkteve ushqimore do përballen dhe me rritje të tjera çmimesh.

Për herë të parë në historinë e vendit sot, çmimi kapi 234 L/Litër.

Kjo ka sjellë dhe reagime të shumta në rrjet. Boldnews.al sjell një përmbledhje të reagimeve të shkurta të aktivistëve dhe politikanëve për këtë rritje.

Adriatik Llapaj, avokat dhe aktivist i njohur i shoqërisë civile, e quan rritjen e naftës vjedhje dhe tradhti, ndërsa shton se kjo situatë është një cënim i sigurisë kombëtare

Një tjetër reagim vjen nga nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, i cili e quan rritjen e cmimit të naftës një asgjësim real për fermerët, ndërsa ju bën thirrje që të votojnë kundër rilindjes, pasi sipas tij kjo është zgjidhja e vetme.

Ndërsa aktivisti dhe pedagogu Ervin Goci, shkruan se SPAK, nuk e ndjen këtë rritje cmimesh pasi janë jashtë sistemit të rrogave të shtetit

Login to post comments

Lajmet e fundit

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

Lifestyle

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

  Beyonce dhe Jay Z janë kritikuar nga fansat e Tina Turner për referencën e abuzimit të yllit të ndjerë nga duart e bashkëshortit të saj Ike Turner, hit ky i viti...

Ofertë që nuk duhet humbur/ "Vila SIGAL Pogradec", destinacioni i duhur për një "arratisje" në fundjavë

Politikë

Ofertë që nuk duhet humbur/ "Vila SIGAL Pogradec", destinacioni i duhur për një "arratisje" në fundjavë

Sa herë kujton Pogradecin gjithkujt i vjen ndërmend qyteti i bukur buzë liqenit, ku natyra ka krijuar një nga “perlat” e saj. Ky është vendi ku bluja e përhershme e...

Spahia inauguron këndin e ri sportiv në shkollën Ali Laçej: Më shumë mjedise të tilla, një jetë e shëndetshme për rininë

Politikë

Spahia inauguron këndin e ri sportiv në shkollën Ali Laçej: Më shumë mjedise të tilla, një jetë e shëndetshme për rininë

  Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia, ka ndarë mnë rrejtin e tij social Facebook, disa momente krah nxënësve të shkollës Ali Laçej në këndin e ri sportiv. Spahia shkruan ndër të tjera...