Kundër rritjes së çmimeve/ Studentët e Shkencave Sociale dhe FSHN në protestë sot në orën 11:00

Tuesday, 15 Mars 2022 09:38

 

Studentët e Shkencave Sociale kanë paralajmëruar një protestë ditën e martë në orën 11:00 para Universitetit, kundër rritjes së çmimeve. Me anë të një njoftimi studentët kërkojnë uljen e çmimeve ose largimin e qeverisë.

Kujtojmë që prej 6 ditësh janë zhvilluar protesta në të gjithë vendin. Ndërkohë që ditën e martë në orën 17:00 do të ketë sërish protestat para kryeministrisë.

Gjithashtu gjatë ditës së martë pritet të ketë edhe një tjetër mbledhje të Bordit të Administrimit të Karburanteve , ku pritet të vendoset çmimi i ri për naftën në vend.

Ndërkohë një protestë do të zhvillohet sot edhe nga studentët e Fakultetit të Shkencave Natyrore, në orën 11.00

Login to post comments

Lajmet e fundit

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

Lifestyle

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

  Beyonce dhe Jay Z janë kritikuar nga fansat e Tina Turner për referencën e abuzimit të yllit të ndjerë nga duart e bashkëshortit të saj Ike Turner, hit ky i viti...

Ofertë që nuk duhet humbur/ "Vila SIGAL Pogradec", destinacioni i duhur për një "arratisje" në fundjavë

Politikë

Ofertë që nuk duhet humbur/ "Vila SIGAL Pogradec", destinacioni i duhur për një "arratisje" në fundjavë

Sa herë kujton Pogradecin gjithkujt i vjen ndërmend qyteti i bukur buzë liqenit, ku natyra ka krijuar një nga “perlat” e saj. Ky është vendi ku bluja e përhershme e...

Spahia inauguron këndin e ri sportiv në shkollën Ali Laçej: Më shumë mjedise të tilla, një jetë e shëndetshme për rininë

Politikë

Spahia inauguron këndin e ri sportiv në shkollën Ali Laçej: Më shumë mjedise të tilla, një jetë e shëndetshme për rininë

  Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia, ka ndarë mnë rrejtin e tij social Facebook, disa momente krah nxënësve të shkollës Ali Laçej në këndin e ri sportiv. Spahia shkruan ndër të tjera...