Nuk ka qetësi! Policia konfrontohet me tifozët holandezë edhe te '21 dhjetori'

Tuesday, 24 May 2022 23:23

 

Incidente të shumta në disa rrugë të kryeqytetit, mes tifozëve holandezë dhe forcave të rendit.

Pas përleshjes te 'Kryeministria' dhe 'Pallati me Shigjeta', huliganët kanë marshuar në këmbë drejt kryqëzimit të '21 dhjetorit'.

 

Aty janë përplasur sërish me policinë.

Tifozët kanë qëlluar me gur dhe sende të forta drejt uniformave blu.

Policia ka kërkuar edhe mbylljen e lokaleve te rruga 'Mustafa Matohiti', por ka hasur në rezistencën e pronarëve dhe është tërhequr.

Modifikuar më E mërkurë, 25 May 2022 15:56
Login to post comments

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...