×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Mbijetesa e peshkatarëve/Moli në Vlorë, 25 vite, asnjë investim

Premte, 06 Prill 2018 22:08

Sa hyn në molin e Vlorës përballesh me disa peshkarexha të ndryshkura. Por edhe pse të amortizuara, këto mjete lundrimi mbajnë me bukë shumë familje në qytetin e peshkatarëve. Në mol nuk investohet prej mëse 25 vitesh. Peshkatarët e Vlorës punojnë në kushte të vështira, jo vetëm në det por edhe në tokë. Edhe pse peshkatarët janë taksapagues të rregullt , natën kur kthehen nga peshkimi nuk ka drita, por as ujë të pijshëm. Çdo ditë nisen në det dhe kthehen me shpresën se në breg do tu përmbushen premtimet që janë bërë. Heqja e TVSH për blerjen e rrjetave, vajin e anijes nuk do t’i pasurojë, por të paktën do t’u lehtësojë pengesat e një zanati të vështirë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

Politikë

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

  REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!MEQENES EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TE CDU/CSU-se ATEHERE AI "TAKOI" NE...

Ish-deputetja e LSI:Në 25 prill shqiptarët do japin përgjigjen e merituar çdokujt që është tallur me ata

Politikë

Ish-deputetja e LSI:Në 25 prill shqiptarët do japin përgjigjen e merituar çdokujt që është tallur me ata

  Ish-deputetja e LSI-së, Floida Kërpaçi ka sjellë në vëmendje një shqetësim të një banori të Tiranës për mungesën e ujit të pijshëm. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Kërpaçi thekson se në...

Grabitet dhe dhunohet gjatë natës e moshuara në Gjirokastë

Kronikë

Grabitet dhe dhunohet gjatë natës e moshuara në Gjirokastë

  Një ngjarje e rëndë mesoht se ka ndodhur në Gjirokastër gjatë orëve te fundit. Gjatë natës një e moshuar është grabitur dhe më pas dhunuar në fshatin Palokastër të qytetit të...