‘Si të japësh euron e fundit që ke në xhep’, italiani mesazh mirënjohjeje për 30 mjekët shqiptarë, luan himnin tonë…
Aktorja Sharon Stone ka falenderuar Shqipërinë që i erdhi në ndihmë Italinë duke i dërguar mjekë dhe infermierë në një…
Mjeku infeksionist, Pllumb Pipero ka dhënë një lajm shpresëdhënës gjatë një bisede telefonike me TV Fax News. Ai ha se…
Monedha e përbashkët e ka nisur javën me një tjetër mbiçmim të fortë ndaj lekut.1561978831_euro850x405-600x360Sipas kursit zyrtar të Bankës së…
10 mjekët dhe 20 infermierët tanë do të shërbejnë në spitalin e Brescias, në një prej zonave më të goditura…
Ndonëse u duhet të durojnë izolimin, disa zona në Durrës, po përballen dhe me një sfidë tjetër të vështirë, mungesën…
Dy pacientët e fundit të konfirmuar me koronavirus në qytetin e Korcës janë një cift bashkëshortësh.koronavirus-pacienti-karantina-infektivi-COVID19-Infektivi4Ata janë të moshuar dhe…
Numri i personave të infektuar me virusin vdekjeprurës COVID-19 në qytetin e Durrësit ka shkuar në 14.Vetëm ditën e sotme…
Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se një tjetër person ka ndërruar jetë i prekur me koronavirus, ndërsa numri…
Korca ka shënuar rastet e para të identifikuar me koronavirus, ndërsa situata në qytet mbetet e qetë. Qyteti i Korcës…
Jo vetëm nën Haxhireja 80 vjeçare nga Durrësi i ka mbijetuar koronavirusit dhe ka dalë shëndoshë e mirë nga spitali,…
Ambasada amerikane ka njoftuar sot shtetasit amerikanë që këkrojnë të kthehen ën vendin e tyre se janë dy mundësi për…

Lajmet e fundit

Urdhëri i MSH-së/ Ja tre bizneset që lejohen të hapen nga dita e sotme

Politikë

Urdhëri i MSH-së/ Ja tre bizneset që lejohen të hapen nga dita e sotme

Një urdhër i ri i Ministrisë së Shëndetësisë, i lejon disa bizneseve që duke filluar nga dita e hëna, që të ushtrojnë aktivitetin e tyre. Bizneset që do të hapen janë...

Shkrumbohen nga zjarri dy banesa në Berat/ Karantinimi 'fatsjellës' për 9 anëtarët e dy familjeve

Aktualitet

Shkrumbohen nga zjarri dy banesa në Berat/ Karantinimi 'fatsjellës' për 9 anëtarët e dy familjeve

Shkrumbohen nga zjarri dy banesa në Berat, familjet në qiell të hapur. Flakët nukkursyen asgjë,në banesa kanë ngelur në këmbë vetëm muret. Familjarët apelojnë për ndihmë.   Një zjarr i fushiqëm ka...

“Unë e di, Ti po më pret …”, prek me letrën për babain Luan Rama: Ra kjo flamë dhe u ndamë! U bënë 20 ditë që …

Politikë

“Unë e di, Ti po më pret …”, prek me letrën për babain Luan Rama: Ra kjo flamë dhe u ndamë! U bënë 20 ditë që …

Gjithcka ka ndjerë në këto ditë karantinë, ish –deputeti I LSI, ka zgjedhur t’i ndajë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale, në një letër drejtuar babait të tij. Nga Luan...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!