Durimi i qytetarëve që presin prej ditësh në radhë ka sosur. Pala greke ka bllokuar Kapshticën, ndërsa në Kakavijë…
Ambasadorja amerikane Yuri Kim njoftoi se SHBA i kanë dhuruar komplete të tjera testimi Shqipërisë për të luftuar COVID-19 si…
  Vjeshta do të sjellë probleme të reja nëpër ambulanca. Fillimi i gripit sezonal dhe virusit korona do të krijojë…
  Një fëmijë 10 vjeçar humbi jetën nga goditja e një autoambulance në radhën kilometrike të shqiptarëve që kërkojnë të…
  Janë 143 raste të reja dhe 6 viktima në 24 orët e fundit në vend nga COVID-19. Mirela Cami,…
  Il fatto quotidiano ka publikuar pamjet nga ajri të asaj çfarë po ndodh në Kakavijë ku mijëra shtetas, kryesisht…
  Me qindra qytetarë kanë mbetur të bllokuar dje me orë të tëra në pikën kufitare të Kakavijës, pas shtrëngimit…
  Një grup mjekësh gjermanë po studiojnë pasojat afatgjata tek pacientët me Covid-19. Sipas tyre edhe kur kalon lehtë, infektimi…
  Situata e rënduar në pikën kufitare të Kakavijës vijon të përkeqësohet, pasi edhe ditën e sotme janë shtuar mjetet…
  Janë rikthyer radhët kilometrike në pikën kufitare të Kapshticës.Pala shqiptare po punon me 5 sportele, 4 në dalje dhe…
  Pavarësisht se janë me mijëra qytetarë në radhë të gjata me fëmijë prej tre ditësh si ndonëse qeveria shqiptare…
  Shehu: Rama shkatërroi marrëveshjen për kufirin detar dhe marrëdhëniet diplomatike me GreqinëIsh-deputeti i Partisë Demokratike në Qarkunh e Gjirokastrës…

Lajmet e fundit

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Politikë

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka rezultuar pozitive me COVID-19. Kryebashkiakja e Shkodrës një ditë më parë pas dyshimeve ka bërë tamponin pranë strukturave të shëndetësisë ndërsa në përgjigjen...

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

Globi

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

  Bien shifrat e COVID-19 në Itali. Testimet ditën e sotme kanë qenë 55.800, ndërkohë që gjatë javës u arritën edhe 100 mijë testime.Në 24 orët e fundit në shtetin fqinjë...

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

Globi

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

  Një gjykatë në Minsk, më 16 shtator, dënoi fotoreporterin e Shërbimit bjellorus të Radios Evropa e Lirë Uladz Hrydzin dhe fotografin e pavarur Alyaksandr Vasyukovich me 11 ditë burg, për...