×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Një 25-vjeçar është arrestuar dhe 3 të tjerë janë shpallur në kërkim në zonën e Janinës, në Greqi. Banda e…
Një rrjet kriminal i përbërë nga shqiptarë, rumunë dhe turq është shkatërruar nga policia spanjolle në Katalonja. Nëntë persona kanë…
Një person ka gjetur vdekjen në lagjen Kiras të Shkodrës. Xhavit Ceni ka rënë nga kati i tretë i shtëpisë së…
Jepet dënimi për 4 nga 7 të arrestuarit si pjesë e një grupi kriminal që u vendoste gjoba tregtarëve në…
Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar ditën e sotme në qarkun e Tiranës, një sasi prej 24 ton farë misri,…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Gramshit, ku një 79-vjeçar është vetëvrarë me armë…
Kur ka kaluar thuajse një vit nga një grabitje e një shume të mëdha parash, policia e Fierit ka vënë…
Çështjet shqetësuese të shoqërisë kanë bërë bashkë përfaqësuesit e tre komuniteteve fetare në Shkodër. Myftiu i Shkodrës, Arqipeshku i Shkodrës…
Është marrë ditën e sotme vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda për 4 të akuzuarit për gjobvënie të tregtarëve…
Ndryshimet ligjore në lidhje me Tatimin mbi Vlerën e Shtuar kanë hyrë në fuqi më 1 prill dhe janë shoqëruar…
Monika Kryemadhi është alarmuar sot, pasi një person ka përdorur identitetin e vajzës së saj Erës për të hapur një…
Operatoti i shpërndarjes së enërgjisë elektrike njofton zonat që do të jenë pa enërgji ditën e nesërme. OSHEE njofton se…

Lajmet e fundit

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Politikë

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka rezultuar pozitive me COVID-19. Kryebashkiakja e Shkodrës një ditë më parë pas dyshimeve ka bërë tamponin pranë strukturave të shëndetësisë ndërsa në përgjigjen...

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

Globi

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

  Bien shifrat e COVID-19 në Itali. Testimet ditën e sotme kanë qenë 55.800, ndërkohë që gjatë javës u arritën edhe 100 mijë testime.Në 24 orët e fundit në shtetin fqinjë...

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

Globi

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

  Një gjykatë në Minsk, më 16 shtator, dënoi fotoreporterin e Shërbimit bjellorus të Radios Evropa e Lirë Uladz Hrydzin dhe fotografin e pavarur Alyaksandr Vasyukovich me 11 ditë burg, për...