Vendosja e TVSH-së do të sjellë rritje të konsiderueshme të kostove për bizneset e vegjël, por jo në të gjitha…
Për të gjithë ata që duan të ndjekin programet e studimit Fulbright dhe Humphrey,ambasada amerikane ka bërë sot një njoftim…
Është krijuar Aleanca e Shoqatës kundër TVSH-së me qëllimin për të kundërshtuar përfshirjen e biznesit të vogël në skemën e…
Një lokal në Fier është bërë objekt i sulmit me kallashnikov. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “8 Shkurti” të Fierit…
Në Shqipëri ka rreth 1 milion e gjysmë individë aktivë me kursime bankare, por sasia më e madhe e parave…
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka mbajtur sot seancën dëgjimore për gjyqtarin Besim Trezhnjeva. Në përfundim të seancës, pasi "ngeci"…
Prokurorit i Beratit, Ermir Beta, është emri tjetër që i shtohet listës së zyrtarëve që u është ndërprerë proçesi i…
Disa studentë amerikanë dhe shqiptarë janë zënë njëri me tjetrin në Itali. Siç bëhet me dije, ngjarja ka ndodhur në…
Policia e Fierit ka njoftuar se mëngjesin e ditës së sotme, në lagjen "8 Shkurti" Fier, nga një automjet tip…
Kreu i Shoqatës së Biznesit të Vogël, Albert Nasto, në deklaratën e tij ka nënvizuar se qeveria do të “varrosë”…
Enti Rregullator i Ujit ka vendosur të ndryshojë metodologjinë që përdor për të përcaktuar tarifat që aplikojnë ndërmarrjet e ujësjellës-kanalizimeve…
Një makinë e djegur është gjetur ditën e sotme në Fier. Nga se bëhet e ditur, makina është e tipit…

Lajmet e fundit

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Politikë

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka rezultuar pozitive me COVID-19. Kryebashkiakja e Shkodrës një ditë më parë pas dyshimeve ka bërë tamponin pranë strukturave të shëndetësisë ndërsa në përgjigjen...

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

Globi

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

  Bien shifrat e COVID-19 në Itali. Testimet ditën e sotme kanë qenë 55.800, ndërkohë që gjatë javës u arritën edhe 100 mijë testime.Në 24 orët e fundit në shtetin fqinjë...

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

Globi

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

  Një gjykatë në Minsk, më 16 shtator, dënoi fotoreporterin e Shërbimit bjellorus të Radios Evropa e Lirë Uladz Hrydzin dhe fotografin e pavarur Alyaksandr Vasyukovich me 11 ditë burg, për...