×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Pas Fatos Lulos, një tjetër gjyqtare do të dalë përpara trupës gjykuese për t’u rivlerësur. Bëhet fjalë për gjyqtaren Vitore…
Policia e Shetit, në bashkëpunim me strukturat e policisë së Belgjikës ka goditur një grup shqiptarësh që kryenin vjedhje në…
Gjenden autorët  e një seri vjedhjesh në qytetin e Vlorës, por ata janë lënë të lirë për shkak se janë…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të premte në qytetin e Korçës, ku një vajzë 19 vjecare ka tentuar…
Ambasadori amerikan Lu në konferencën  rajonale kundër trafikimit të qënieve njerëzore,  ka deklaruar se Shqipëria ka treguar udhëheqje rajonale në…
Dy ngjarje të rënda janë shënuar ditën e sotme në qytetin e Fierit. Një 20-vjeçar ka humbur jetën dhe një 17-vjeçare është plagosur…
Ndryshimet e reja në ligjin“Për taksat vendore”, ka zgjeruar kategoritë që përjashtohen nga taksa e banesës, e cila do filloj…
Një 42 vjeçar është arrestuar mesditën e sotme pas  kontrollit  të karrocerit - trajler,  të prishur që kishte në pronësi …
  Gjykata  e Tiranës ka dënuar me 15 vjet burg Ardian Xhillarin, biznesmenin e naftës Virxhin. Me gjykim të shkurtuar…
  Drejtoresha e gjimnazit Sami Frashëri i jep goditjen e parë komunitetit LGBT. Në një intervistë të dhënë për gazetën…
Adem Spahiu, menaxheri që u grabit ditën e djeshme para një banke të nivelit të dytë, teksa po hynte për…
Policia e krimit ekonomik në Shkodër ka arrestuar dje pronarin e një firme dhe 2 punonjës të saj, pasi prodhonin…

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...