SKANDALOZE/ POLICIA PROVOKON PROTESTUESIT, SULME ME GURË DHE SHKOPINJ GOME

Saturday, 31 Mars 2018 11:33
FOTO NGA PROTESTA FOTO NGA PROTESTA

Situata në protestën, e cila po zhvillohet pranë tunelit të Kalimashit, kundër vendosjes së taksës në Rrugën e Kombit, duket se është tensionuar.

Prania e qindra forcave policore të pajisur me shkopinj gome dhe skafandra  ka provokuar protestuesit, të cilët kanë qëlluar me gurë në drejtim të policisë.

Nga raportimet e fundit, duket se ka të plagosur në rradhët e protestuesve, të cilët kanë kaluar traun dhe kanë bllokuar qarkullimin në Rrugën e Kombit.

Protestuesit janë shprehur se janë nisur për një protestë paqësore, por ka qenë policia ajo që ka provokuar duke i goditur me shkopinj gome.

Ndërkohë, ato janë të vendosur për të mos u tërhequr.

Modifikuar më Diel, 01 Prill 2018 18:29
Login to post comments

Lajmet e fundit

Dhuna ndaj Berishës/ Shehaj tregon momentet e para pas sulmit: Akt i rëndë dhe i orkestruar! Kam parë 18 oficerë policie civile që nuk bënë asgjë

Politikë

Dhuna ndaj Berishës/ Shehaj tregon momentet e para pas sulmit: Akt i rëndë dhe i orkestruar! Kam parë 18 oficerë policie civile që nuk bënë asgjë

  Koordinatorja për luftën kundër korrupsionit në Partinë e Lirisë, Briseida Shehaj dënoi dhunën e ushtruar ndaj Sali Berishës një ditë më parë në protestën e opozitës. Për News24, ajo u shpreh...

A do të japë Berisha dëshmi në polici, Lela: Policia të terhiqet nga seria e provokimeve

Politikë

A do të japë Berisha dëshmi në polici, Lela: Policia të terhiqet nga seria e provokimeve

  Drejtori i Zyrës së Shtypit dhe i Komunikimit në Partinë Demokratike, Alfred Lela në një reagim në Facebook, është ndalur tek sulmi ndaj kreut të PD Sali Berisha të ndodhur...

Gazeta BILD denoncon lobimet e Ramës, lajmi për sulmin ndaj Berishës bëhet më i lexuari në Gjermani

Politikë

Gazeta BILD denoncon lobimet e Ramës, lajmi për sulmin ndaj Berishës bëhet më i lexuari në Gjermani

  Gazeta më e madhe gjermane, BILD, publikoi një shkrim të gazetarit të njohur, Peter Tiede, për sulmin ndaj kreut të opozitës shqiptare, Sali Berisha. Tiede shkruan se Berisha u sulmua nga...