Nuk ndalojnë vendimet e gjykatave ndërkombëtare duke penalizuar Shqipërinë për fajet e qeverisë e cila prish apo shkel kastile kontratat…
Edhe gjatë mëngjesit të sotshëm kanë qenë me qindra automjete që kanë pritur në radhë për ta kaluar pikën e…
Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dhënë lajmin e hidhur për humbjen e njeriut të shtrenjtë në jetën e tij.…
Papa Françesku ka rikujtuar shenjtërimin e Nënë Terezës përmes një postimi në Twitter, ku ka drejtuar një lutje te posaçme.…
DashiSë fundmi jeni ndjerë i stresuar dhe madje herë pas here i dëshpëruar. Mos ndoshta trupi po ju tregon se…
Përpunimi i kontejnerëve në kalatën numër 6 të portit të Durrësit do të jepet me koncesion. Pas prishjes së kontratës…
Ambasadorja amerikane në Tiranë e konsideron një hap të madh përpara marrëveshjen e arritur sot në Shtëpinë e Bardhës midis…
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump e konsideron një ditë të shkëlqyer për Lindjen e Mesme pas…
Mediat kosovare kanë zbardhur tekstin e marrëveshjes midis Kosovës dhe Serbisë, ku në krye të saj bie në sy faktin…
Marrëveshja historike midis Kosovës dhe Serbiësë, nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë në prani të Presidentit Donald Trump, është përshëndetur edhe…
Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu reagoi pas arritjes së marrëveshjes për normalizim ekonomik mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e…
Nga Ferdinand Samarxhi“Mjeshtër i Madh” NË VEND TË EPILOGUT… Fundgushti kujton histori… Qerbela. Gjakderdhje. 72 dëshmorë. Prijës heronj, Imam Hysen,…

Lajmet e fundit

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Politikë

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Ish- deputeti i PD, Agron Shehaj ka përmendur dy probleme të Shqipërisë dukë akuzuar si fajtor Edi Ramën. Shehaj thtoë se Shqipërisë po i ikin djemtë dhe vajzat më të mira...

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

Politikë

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

  Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka zhvilluar një takim me qytetarët në njësinë 5. Gjosha thotë se me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do...

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

Politikë

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

  Ish-deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi është takuar me të rinj në qytetin e Durrësit, nga ku jep edhe një mesazh. Kërpaçi shkruan se qeverisja e rilindjes e trajton qytetin e...