Rritet numri i personave të infektuar me koronavirus në Pogradec. Burimet bëjnë me dije se sot pritet të konfirmohen dhe…
Nga Nikoll Lesi Dje u përcoll për në jetën tjetër, Moikom Zeqo. Një intelektual i kalibrit europian, një atdhetar-patriot i…
Dashi Sot do të ndjeni nevojën për të zbuluar gjëra të reja për njerëzit që ju rrethojnë. Këshilloheni që të…
Qendra e Shërbimit Arsimor ka publikuar notat e provimit të parë të Maturës Shtetërore që ishte ai i gjuhës së…
  Ministri i shëndetësisë në Zimbabve Obadiah Moyo është arrestuar dhe aktualisht mbahet në Stacionin Policor Rhodesville në Harare. Zëdhënësi…
Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se nga e hëna, më 22 qershor 2020, hapen të gjitha fluturimet nga Aeroporti i…
  Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njoftoi para pak minutash, se Njësia Operacionale e Krizës së Qeverisë së…
Parlamenti Evropian votoi të enjten ndryshimet e propozuara në Raportin për Ballkanin të raportuesit Tonino Picula, përfshirë dhe një amendament…
Regjisori i njohur, Robert Budina, reagon për herë të parë lidhur me lajmin se ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Përmes…
Analisti Agron Gjekmarkaj, njëherësh zv.dekan dhe pedagog pranë fakultetit të Historisë dhe Filologjisë, në departamentin e Gjuhë-Letërsisë dhe Gazetarisë, komentoi…
Shërbimi i transportit publik në vend nuk do të nisë deri në plotësimin e kërkesave që shoqatat kanë bërë ndaj…
Vazhdon të rëndohet bilanci nga COVID-i në Shqipëri.Një 69-vjeçar nga Kruja i shtruar te Infektivi ndërroi jetë duke e çuar…

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!