Shkëlzen Doli organizon koncert bamirësie në Vjenë për të prekurit nga tërmeti

Hënë, 23 December 2019 14:35

Violinisti i njohur shqiptar, me famë botërore, Shkëlzen Doli do të organizojë një koncert bamirësie për të prekurit nga tërmeti. Së bashku me anëtarë të Filarmonisë së Vjenës, do të organizojnë këtë koncert bamirësie më 30 dhjetor në Ehrbar Saal në Vjenë, ndërsa donacioni nga biletat fillon nga një minimum prej 30 dhe 50 euro për person.

Të gjitha të ardhurat e koncertit do të shkojnë për të ndihmuar familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri, nga i cili 51 persona humbën jetën, e mijëra të tjerë mbetën të pastrehë.

 Anëtarët e Filarmonisë së Vjenës, iu përgjigjën menjeherë pozitivisht apelit të violinistit Doli, për t’u solidarizuar me banorët e prekur, ndërsa kanë nisur përgatitjet për një koncert dinjitoz.

Violinisti Doli së bashku me anëtarë e Filharmonisë së Vjenës do të performojnë në 30 dhjetor nga ora 19:00-21:00 me “Valse & Polka nga dinastia Strauss”.

Modifikuar më Hënë, 23 December 2019 14:36

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Globi

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Meksika ka parakaluar Italinë sa i përket numrit të viktimave nga COVID-19. Plot 35 mijë të vdekur numëron sot Meksika gjatë pandemisë teksa të infektuar gjithashtu ka më shumë se...

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!