Del lista e plotë e fituesve të Golden Globes 2020

Hënë, 06 Janar 2020 12:55

"Golden Globes" u transmetua live nga  Beverly Hills, Klaniforni, nën moderimin e Ricky Gervais për të pestën herë. Si çdo vit tjetër kjo ceremoni solli një spektakël të veçantë si dhe mjaft emocione për të pranishmit si dhe për ata që e ndoqën në transmetim live.

Më poshtë do të keni një listë të plotë të fituesve të  Golden Globe 2020

Filmi më i mirë -dramë “1917”

Aktorja më e mirë në film-dramë

Renée Zellëeger, “Judy”

Aktori më i mirë në film-dramë

Joëquin Phoenix, “Joker”

filmi më i mirë muzikal apo komedi

 “Once Upon a Time in Hollywood”

Aktorja më e mirë në një film muzikal apo komedi

Aëkëafina, “The Farewell”

Aktori më i mirë në një film muzikal apo komedi

Taron Egerton, “Rocketman”

Skenaristi më i mirë në film

Sam Mendes, “1917”

Aktorja më e mirë joprotagonistre në një film-dramë

Laura Dern, “Marriage Story”

Aktori më i mirë joperotagonist në film

Brad Pitt, “Once Upon a Time in Hollyëood”

Seriali më i mirë televiziv

“Succession” (HBO)

Aktorja më e mirë në serial televiziv

Olivia Colman, “The Croën” (Netflix)

Aktori më i mirë në serial tëlëviziv

Brian Cox, “Succession” (HBO)

Filmi më i mirë i aNIMUAR

 “Missing Link”

Filmi më i mirë në gjuuhë të huaj

 “Parasite”

Kënga më e mirë në film

“(I’m Gonna) Love Me Again,” “Rocketman”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!