Shorti për “Eurovision”, Arilena Ara do performojë natën e dytë

E mërkurë, 29 Janar 2020 15:05

Arilena Ara është e përzgjedhura për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovision këtë vit.

Sipas shortit të hedhur këngëtarja do të performojë këngën “Shaj” gjysmëfinalen e dytë të Eurovision.Ajo është përzgjedhur në bllokun e dytë dhe do mbajë numrin nga 10 deri në 18.

Këtë vit festivali i madh evropian i muzikës do të zhvillohet në Roterdam.Nata e parë gjysmëfinale do të mbahet më 12 maj, nata e dytë më 14 maj, ndërsa finalja e madhe do të mbahet më 16 maj.

Arilena do ngjitet në skenë me versionin anglisht të këngës “Shaj”.

Kujtojmë se fitorja e Arilenës në Festivalin e RTSH-së, të organizuar nga Vera Grabocka dhe Alketa Vejsiu, u shoqërua me shumë debate dhe polemika.

Elvana Gjata u largua e zhgënjyer nga skena pasi nuk rrëmbeu çmimin e parë. Ndërsa vetë Alketa shprehur zhgënjimin pse e përzgjedhura ishte Arilena, duke ia hedhur fajin jurisë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Aktualitet

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Një gjë të tillë e ka bërë me dije guvernatori Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ditën e sotme (1 korrik 2020). Sejko shtoi se në tremujorin e parë ekonomia është tkurrur...

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Politikë

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka uruar zv.presidenten e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Besiana Kadarenë për postin e ri. Kim thotë uron Kadarenë për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm...

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

Politikë

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

  Ish- deputeti i PD, Klevis Balliu do të jetë sot në gjyq pas shtyrjes së seancës së parë para pandemisë. Pas mbylljes së hetimeve, Prokuroria vendosi ta dërgojë në gjyq Klevis...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!