VIDEO/ Pamje të trishta, përcillet pa homazhe kolosi i humorit shkodran, Gëzim Kruja

Hënë, 06 Prill 2020 14:09

Situata e pazakontë në vend për shkak të epidemisë së koronavirusit, ka bërë që artisti i humorit Gëzim Kruja të përcillet pa homazhe për në banesën e fundit.

Aktori shkodran i humorit humbi jetën dje në moshën 80-vjeçarare për shkak të probleme shëndetësore që ka pasur vitet e fundit.

 
 

Edhe pse është nderuar me tituj të mëdhenj përgjatë gjithë karrierës së tij, Kruja u përcoll për në banesën e fundit pa homazhe në teatrin ‘Migjeni’ dhe as nga artëdashësit e tij.

Megjithatë, qytetarët shkodranë kanë nuk janë përmbajtur dhe disa prej tyre janë grumbulluar për ti dhënë lamtumirën artistit të mirënjohur për gjithë ç’ka ai i ka dhënë skenës dhe artit shqiptar.

 
 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Kulturë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Lifestyle

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Pas më shumë se 130 ditësh mbyllje, për shkak të pandemisë së koronavirusit, shefi i ‘La Scala-s”, Dominique Meyer, rihapi dyert e teatrit milanez dhe mirëpriti spektatorët.“Hera e fundit që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!