"Lamtumirë Fabrizio",shkruhej në Piazza Del Popolo për funeralin e Frizzit

E mërkurë, 28 Mars 2018 15:34

 

Me një duartrokitje të gjatë nga të pranishmit, nisi ceremonia e funeralit të showmanit Frizzi, në Kishën e Artistëve.

"Sheshi i Popullit" në Romë u tejmbush nga 10 mijë  persona për homazhet e prezantuesit të famshëm italian Fabrizio Frizzi.

Në shesh, pikërisht në hyrjen e kishës, ishte instaluar një ekran i madh i lëvizshëm për të bërë të mundur që ceremonia të ndiqej nga mijëra njerëz që e kishin të pamundur të hynin në kishë.

Mes të pranishmëve kishte shumë njerëz të thjeshtë që e donin për emisionet e tij, si dhe emra të shquar të ekranit, miq dhe kolegë, duke nisur nga Milly Carlucci tek Karlo Konti.

"Humbëm një mik dhe një vëlla" është shprehur don Valter Insero, i cili ka drejtuar meshën.

"Për mua ishte një vëlla, nuk mund të them më tepër"-ka komentuar mes lotëve Karlo Konti.

Mes emrash të tjerë të shquar ishte Alba Parietti, Milly Carlucci Simona Ventura, Anna Foglietta, Paola Cortellesi me bashkëshortin Riccardo Milani, Zoro, Paola Saluzzi, miku i ngushtë Max Biaggi, Emanuela Aureli, Paolo Bassetti, Max Tortora, Marco Columbro dhe Flavio Insinna.

 Fiorella Mannoia, tek hynte në kishë, kujtoi se si "të gjithë e donin Frizzin".

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Politikë

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar sërish për marrëveshjen e Reformës Zgjedhore, e cila kundërshtohet të firmoset nga disa prej deputëtëve brenda Kuvendit Përmes një postimi në rrjetet sociale, Maliqi shkruan se...

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Kulturë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!