Albin Kurti i përgjigjet LDK-së: Ndryshuat qëndrim për taksën, ta vendosë populli me referendum

E mërkurë, 11 Mars 2020 18:06

Sipas kryeministrit Albin Kurti, heqja e menjëhershme e tarifës ndaj produkteve serbe, pa vënë reciprocitet, është pozicion ekstremist.

“Mbajtja e tarifës, pa reciprocitet, është pozicion ekstrem. Edhe heqja e plotë e tarifës, pa e hequr e pa e përmendur reciprocitetit, është po ashtu pozicion ekstremist. Ne duhet të kemi qëndrim normal, nuk mund të jemi ekstremistë”, tha Kurti në seancën e jashtëzakonshme.

Kurti thotë se ata që kanë ndërruar qëndrime për tarifën, e që tash po kërkojnë që të hiqet, atëherë duhet të kërkojnë, që kjo të realizohet përmes referendumit.

“Ata që kanë ndërruar qëndrim, duhet të krijohet referendum”, ka thënë Kurti.

Më herët shefi i Grupit parlamentar të LDK-së, i kërkoi Kurtit ta heq tarifën. Kurti thotë se me heqje graduale të tarifës do të krijoheshin gradualisht edhe kushtet për t’u rikthyer në dialog./express

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Familja e prekur në Fier/ Burri punonte si shofer furgoni mallrash

Aktualitet

Familja e prekur në Fier/ Burri punonte si shofer furgoni mallrash

Një familje është goditur nga koronavirusi në lagjen “15 Tetori” në Fier. Burime bëjnë me dije për Faxweb.al se është infektuar një familje me 5 anëtarë, 4 prej të cilëve...

Mal i Zi, arrestohet mjeku se publikoi listën e pacientëve me COVID-19

Globi

Mal i Zi, arrestohet mjeku se publikoi listën e pacientëve me COVID-19

Policia ka arrestuar një person të stafit mjekësor për publikimin e një liste me emrat e qytetarëve që kanë testuar pozitivisht për COVID-19.Zyra e Prokurorisë në mal të Zi tha...

Policia bën për spital qytetarin e pastrehë, e motra: E goditi dhe njëri prej tyre qeshte

Aktualitet

Policia bën për spital qytetarin e pastrehë, e motra: E goditi dhe njëri prej tyre qeshte

Një qytetar është transportuar mbrëmjen e sotme në spitalin e Sarandës dhe që sipas familjarëve ishte dhunuar nga policia.Qytetari, i cili shprehet se është i afërmi i burrit të dhunuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!