Në Kosovë 510 persona të infektuar me koronavirus

Diel, 19 Prill 2020 09:19

Në Kosovë, numri i personave të prekur me koronavirus i ka shkuar në 510.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK) njoftoi të shtunën se ka konfirmuar edhe 30 raste të reja me koronavirus.

 

Në njoftimin e lëshuar për media, IKSHPK tha se ka testuar gjithsej 242 mostra të marra nga Klinika Infektive, nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, si dhe nga karantina në Qendrën Studentore.

 
 

“Rastet pozitive janë raste kontakti”, thuhet në njoftim.

 

IKSHPK-ja po ashtu bëri të ditur se të shtunën janë shëruar nëntë pacientë, duke e çuar në 93 numrin e përgjithshëm të të shëruarve.

Ndërkohë betejën me koronavirusin në Kosovë e kanë humbur dymbëdhjetë pacientë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Aktualitet

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Një gjë të tillë e ka bërë me dije guvernatori Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ditën e sotme (1 korrik 2020). Sejko shtoi se në tremujorin e parë ekonomia është tkurrur...

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Politikë

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka uruar zv.presidenten e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Besiana Kadarenë për postin e ri. Kim thotë uron Kadarenë për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm...

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

Politikë

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

  Ish- deputeti i PD, Klevis Balliu do të jetë sot në gjyq pas shtyrjes së seancës së parë para pandemisë. Pas mbylljes së hetimeve, Prokuroria vendosi ta dërgojë në gjyq Klevis...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!