LDK zyrtarizon emrin për kandidat për kryeministër

E Enjte, 23 Prill 2020 13:33

Kreu i LDK, Isa Mustafa ka propozuar emrin e Avdullah Hotit si kandidat për kryeministër të koalicionit të ri qeveritar që pritet të krijohet nga LDK, Nisma, AAK dhe pakicat.

Në një deklaratë të shkurtër për shtyp, Mustafa tha se anëtarët e partisë janë shprehur njëzëri për emrin e Hotit si kryeministër.

Mustafa përmendi se e njëjta situatë ka ndodhur dhe në Maqedoninë e Veriut dhe shtoi se ‘mbret nuk është ai që fiton zgjedhjet, por ai që formon shumicën.

 ‘E drejta na kalon ne për ta krijuar qeverinë, pasi partia që fitoi zgjedhjet nuk e krijoi shumicën. E njëjta gjë ka ndodhur dhe në Maqedoninë e Veriut. Kështu ka thënë dhe Kurti disa kohë më parë ‘Ai që del i pari nuk është mbreti’, mbreti është ai që ka shumicën’, deklaroi Mustafa.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Kulturë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Lifestyle

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Pas më shumë se 130 ditësh mbyllje, për shkak të pandemisë së koronavirusit, shefi i ‘La Scala-s”, Dominique Meyer, rihapi dyert e teatrit milanez dhe mirëpriti spektatorët.“Hera e fundit që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!