Një gjykatë në Beograd dënoi shtatë persona me nga 7.5 deri në 11 vjet heqje lirie nën akuzat për financim…
Kreu i Bullgarisë, Boyko Borissov, tha të hënën që nëse Kosova e Serbia nuk nënshkruajnë marrëveshje normalizimi ndërmjet tyre, asnjëra…
Gjatë vizitës së sotme në Prishtinë, kryeministri bullgar, Boyko Borissov konfirmoi se Kosova do të marrë pjesë në Samitin e…
Me siguri të gjithëve ju ka rastisur ta shihni këtë foto, të shkrepur 19 vite më parë nga fotografi boshnjak…
Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë plenare, në të cilën do të jenë në rend dite për diskutim…
Përfaqësimi i Kosovës në Samitin e Bashkimit Evropian në Sofje më 16 dhe 17 maj, ishte një nga temat kryesore…
Procesi i votimit për zgjedhjet Presidenciale në Mal të Zi kaloi i qetë në 1200 qendrat e votimit. Të drejtë…
Ekspertë të shoqërisë civile, institute e analistë si nga Kosova edhe nga Serbia janë mbledhur nga fondacioni gjerman Friedrich-Ebert për…
Ndërsa zgjidhja e çështjes së emrit ka hyrë në finale, mediat greke shkruajnë për pazarllëqe të Greqisë me Gjermaninë. Nëse…
Bandat kriminale që veprojnë në Greqi bëjnë më shumë se 100 milionë euro në vit nga krimi, me trafikimin e…
Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, i ka dërguar urimet më të ngrohta popullit dhe përfaqësuesve të shtetit të…
Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të…

Lajmet e fundit

LSI Durrës/Më 25 prill të largojmë qeverinë më të papërgjegjshme në 30 vitet e fundit.

Politikë

LSI Durrës/Më 25 prill të largojmë qeverinë më të papërgjegjshme në 30 vitet e fundit.

RINDËRTIMI8,000 banorë po kalojnë dimrin e dytë në çadra dhe kontenierë. Më 2️⃣5️⃣ prill të largojmë qeverinë më të papërgjegjshme në 30 vitet e fundit. Rexhina LekaAnëtare e Kryesisë së LSI Durrës #DurresiShtepiaJuaj...

Petrika Mele: "Rilindja ka emëruar drejtorë të paaftë,Ilir Bajlosi shembulli më tipik !"

Politikë

Petrika Mele: "Rilindja ka emëruar drejtorë të paaftë,Ilir Bajlosi shembulli më tipik !"

  Kryetari i LSI,dega Korçë,në një deklaratë,shprehet se qytetarët e Korçës po përballen sot me drejtues të paaftë të institucioneve publike.​POSTIMI I PLOTE : "Qytetarët e Korçës po përballen sot me drejtues...

Takimi me të rinjtë që do votojnë për herë të parë, Kërpaçi: Më 25 prill duhet të marrim fatin tonë në dorë

Politikë

Takimi me të rinjtë që do votojnë për herë të parë, Kërpaçi: Më 25 prill duhet të marrim fatin tonë në dorë

  Kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi, gjatë një bashkëbisedimi me të rinjtë që do të votojnë për herë të parë, tha se më 25 prill është koha që jo vetëm rinia...