Pronarët në Kavajë, të cilëve iu shtetëzuan shtëpitë në vitin 1950

Hënë, 21 June 2021 18:46

Dekretligji nr.801, datë 22.3.1950 “Mbi shtetëzimin e disa ndërtesave private”, preku një grup të madh pronarësh në Kavajë, iu morën shtëpitë, dyqanet dhe depot (magazinat), një numri të madh pronarësh.

 

Kavaja

1-Adem Cara, 4 shtëpi, 3 dyqane

2-Irakli Xhumari, 1 dyqan

3-Kozma Tirana, 3 shtëpi

4-Vëllezër Myrta, 1 shtëpi, 4 dyqane

5-Rakip Alushi, 1 shtëpi

6-Kleanth Mineu, 1 shtëpi, 1 dyqan

7-Avdulla Kazazi e vëllezër, 3 shtëpi, 1 dyqan

8-Osman Mashani, 1 shtëpi, 3 dyqane

9-Haxhi Veliu, 3 shtëpi, 1 dyqan

10-Dhimitër Koljaka, 1 shtëpi

11-Qamil Cara, 2 shtëpi, 2 dyqane

12-Ramazan Cara, 3 dyqane

13-Mustafa Haveriku, 1 shtëpi, 1 dyqan

14-Rexhep Lilamani, 1 shtëpi

15-Trashëgimtarët e Fitnete Xhanit, 1 shtëpi, 3 dyqane

16-Adem Turra, 1 shtëpi, 2 dyqane

17-Mustafa Bardhi, 1 shtëpi, 2 dyqane

18-Mustafa Kapidani e nipa, 4 shtëpi

19-Sulejman Bejtaga, 1 shtëpi, 1 dyqan

20-Osman Daka, 2 shtëpi, 2 depo

21-Tahir Turra, 4 dyqane

22-Teftire Xhihani e bijat, 1 shtëpi,

23-Trashëgimtarët Kosta Konomi, 1 dyqan

24-Tahir Kollçaku, 4 dyqane

25-Riza Kapedani, 1 shtëpi, 1 dyqan

26-Abdulla e Qerim Vërrija, 1 shtëpi, 3 dyqan

27-Xhvdet Hydi, 4 dyqane

28-Mustafa Kuqi (Veizi), 3 dyqane

29-Qazim Hoxha e vëllezër, 1 shtëpi, 3 dyqane

30-Rasim Veizi, 4 dyqane

31-Muhamet Cara, 2 dyqane

32-Osman e vëllezër Dollia, 2 shtëpi,

9 komente

 • Përgjigju MatthewViemy

  resume help online
  buy college essays

  E Enjte, 14 October 2021 14:48 komentuar nga MatthewViemy
 • Përgjigju Gustavoplani

  community service form
  best research paper writing service reviews

  Diel, 10 October 2021 11:11 komentuar nga Gustavoplani
 • Përgjigju HenryAcimb

  gay dating sites australia
  scottish gay dating
  manhunt gay dating website

  Tuesday, 14 September 2021 11:33 komentuar nga HenryAcimb
 • Përgjigju HenryAcimb

  10 gay dating disasters
  gay dating com
  gay dating games like hunipop

  E Enjte, 09 September 2021 20:12 komentuar nga HenryAcimb
 • Përgjigju PatrickWrelm

  gay cops dating
  christian gay dating
  gay dating books

  Saturday, 04 September 2021 17:17 komentuar nga PatrickWrelm
 • Përgjigju Kevinabins

  gay dating agencies
  griner gay dating sites
  gay friendly dating sites

  Hënë, 16 August 2021 12:16 komentuar nga Kevinabins
 • Përgjigju Kevinabins

  gay military dating scamms
  manscape gay dating
  arab gay dating free

  Premte, 13 August 2021 14:28 komentuar nga Kevinabins
 • Përgjigju Kevinabins

  nerd dating gay
  black gay online dating
  gay man dating site

  Hënë, 09 August 2021 12:19 komentuar nga Kevinabins
 • Përgjigju Williammot

  meet singles
  facebook dating us

  Tuesday, 27 July 2021 20:05 komentuar nga Williammot

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Kronikë

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Fenomeni i kanabizimit të vendit vazhdon të jetë prezent në territorin shqiptar. Mbrëmjen e sotme emisioni “Në shënjestër”, në News24, ka publikuar pamje nga një kapanon, ku kultivohet dhe thahet...

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

Politikë

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

  Ish-kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka teksa komentoi deklaratën e Sali Berishës se ky i fundit do të garojë për të qenë sërish në krye të PD-së, pohoi se kryeministri...

Ironia e Manjanit: Pesë dështimet e Bashës! Trupi i tij u bë autostradë...

Politikë

Ironia e Manjanit: Pesë dështimet e Bashës! Trupi i tij u bë autostradë...

  Nga Ylli Manjani 1. Do kufizonte mandatin e kryeministrit. Jo më shumë se 2 mandate. Por nuk kufizon dot mandatin e vet në parti. Ka hyrë tek i treti pasi humbi...