Përgatitja me “Kur lindi partia” nuk dha rezultat, “Dinamo” humbi

E mërkurë, 15 December 2021 20:29
Më 1.8.1981 organizata bazë e PPSH-së së klubit “Dinamo”, me rastin e ndeshjes për kupën e UEFA-s, “Dinamo”-“FC Carl Zeiss”, të Jenës në Republikën Demokratike të Gjermanisë, hartoi një plan masash për ta fituar ndeshjen. Në dokumentin përkatëse thuhet midis të tjerash:
“Për t’u përfaqësuar me dinjitet kemi marrë këto masa:
1-Me ekipin do të bëhet punë e organizuar ideo-politike dhe edukative.
-Do të punohen projektdirektivat e planit të 7-të pesëvjeçar.
-Vepra e re e shokut Enver Hoxha “Kur lindi partia”.
-Do të zhvillohet rregullisht forma e edukimit në parti.
-Shfrytëzimi i shtypit të përditshëm.
-Vizita në qendra pune, shfaqje artistike, kinematografike, etj.
-Njohja e vazhdueshme me materialet e partisë për gjendjen në Kosovë.
-Njohja me të dhëna për ekipin “Karl Zais” të Jenës dhe mbi qëndrimin e revizionistëve gjermanë”.
Pavarësisht leximit intensiv të veprës se re të shokut Enver dhe njohja e thellë e qëndrimit të revizionistëve gjermanë (lindorë), në Jenë, “Dinamo” humbi 4-0.
Modifikuar më E mërkurë, 15 December 2021 20:35
Login to post comments

Lajmet e fundit

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

Politikë

“Rithemelimi” padit kryetarin e Gjykatës së Tiranës

  Komisioni i Rithemelimit ka ngritur padi ndaj kryetarit të Gjykatës së rrethit Gjyqësor Tiranë, Flamur Kapllanit dhe kancelarit Donald Xhelili. Rithemelimi akuzon zyrtarët për “Shpërdorim detyre”. “Në vijim të qëndrimit të bërë...

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

Politikë

Tallja me Alibeajn/ Analistët: Fitoi të drejtën që ia jep Kushtetuta

  Enkelejd Alibeaj vazhdoi farsën presidenciale një ditë më parë, duke arritur kulmin pasi deklaroi se kishte arritur një marrëveshje. E ashtuquajtura marrëveshje, parashikon që opozita të propozojë kandidatë në raundet humbëse...

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

Politikë

Petrit Vasili:17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj!

17 maji i 2017 e polli sot këlyshin e 18 majit ose incenerator-marreveshjen Balla Alibeaj! Ne fund te estrades se këlyshit te 18 majit, Rripi i pantallonave te Rames do te...