Zgjedhjet e 22 marsit 1992

E mërkurë, 21 Mars 2018 18:26

 

Më 22 mars 1992 Shqipëria zhvilloi zgjedhjet e dyta për Kuvendin Popullor. Votohej në 100 zona njëemërore, ndërsa 40 mandate ndaheshin nga votat që kishin marrë subjektet politike. Në atë kohë votohej me një fletë votimi

 

 

Kuvendi Popullor, i dalë nga zgjedhjet e datës 22 mars 1992 ishte si më poshtë:

 

BERATI

1-Agron Musaraj (PD)

2-Abdi Baleta (PD)

3-Fatos Nano (PS)

4-Peri Dishnica (PD)

5-Tefik Ajazi (PS)

DIBRA

6-Safet Zhulali (PD)

7-Agron Çoku (PD)

8-Natasha Shehu (PD)

9-Bashkim Gazidede (PD)

DURRËSI

10-Nevruz Çela (PD)

11-Bashkim Kopliku (PD)

12-Vedat Sazani (PD)

13-Azem Hajdari (PD)

14-Rustem Gjata (PD)

ELBASANI

15-Engjëll Dakli (PD)

16-Agim Hoxha (PD)

17-Robert Ndrenika (PD)

18-Skënder Gjinushi (PSD)

19-Gaqo Rrota (PD)

20-Gëzim Mema (PD)

21-Mehmet Çeliku (PR)

FIERI

22-Rexhep Uka (PD)

23-Bujar Nepravishta (PD)

24-Llazar Lëngu (PD)

25-Hasan Halili (PD)

26-Mitro Çela (PD)

27-Daim Rrapaj (PD)

28-Kastriot Islami (PS)

29-Fadil Çepele (PD)

GRAMSHI

30-Bashkim Koçi (PS)

GJIROKASTRA

31-Genc Ruli (PD)

32-Kosta Makariadhi (PBDNJ)

KAVAJA

33-Sali Berisha (PD)

34-Halit Shamata (PD)

35-Luan Skuqi (PD)

KOLONJA

36-Uran Butka (PD)

KORÇA

37-Gëzim Agastra (PD)

38-Teodor Keko (PD) (më vonë PAD)

39-Sotiraq Stratobërdha (PD)

40-Eduart Selami (PD)

41-Natasha Lako (PD)

42-Petrika Minga (PD)

43-Bahri Bregu (PD)

KRUJA

44-Sadedin Balla (PD)

45-Rushen Golemi (PD)

46-Alfred Serreqi (PD)

KUKËSI

47-Mustafë Mustafa (PD)

48-Shefqet Hoxha (PD)

49-Skënder Jaku (PD)

LEZHA

50-Rudolf Marku (PD)

51-Tonin Alimhilli (PD)

LIBRAZHDI

52-Pëllumb Malaj (PD)

53-Kurt Xhepa (PD)

LUSHNJA

54-Tritan Shehu (PD)

55-Izet Shehu (PD)

56-Is’han Çabej (PD)

57-Kujtim Gina (PD)

MATI

58-Shyqyri Çela (PD)

59-Agim Çupi (PD)

MIRDITA

60-Ndue Gjika (PD)

61-Zef Brozi (PD)

PËRMETI

62-Vasil Gjika (PD)

POGRADECI

63-Arben Meçe (PD)

64-Jemin Gjana (PD)

PUKA

65-Simon Puto (PD)

66-Marash Ibraj (PD)

SARANDA

67-Ridvan Peshkëpia (PD)

68-Thoma Miço (PBDNJ)

69-Leka Toto (PD)

SKRAPARI

70-Bashkim Caka (PS)

71-Ilir Meta (PS)

SHKODRA

72-Pjetër Arbnori (PD)

73-Ahmet Osja (PD)

74-Ali Spahia (PD)

75-Gëzim Luli (PD)

76-Pjetër Pepa (PD)

77-Menduh Derguti  (PD)

78-Dodë Kaçaj (PD)

79-Kolë Tonaj (PD)

TEPELENA

80-Blerim Çela (PD)

81-Sadik Bejko (PD)

TIRANA

82-Ylli Vejsiu (PD)

83-Arben Imami (PD)

84-Dylber Vrioni (PD)

85-Skënder Shkupi (PD)

86-Tomorr Malasi (PD)

87-Dashamir Shehi (PD)

88-Aleksandër Meksi (PD)

89-Maksim Konomi (PD)

90-Shaban Memia (PD)

91-Emanuel Heba (PD)

92-Petrit Kallakulla (PD)

93-Ferdinand Petrela (PD)

TROPOJA

94-Besnik Mustafaj (PD)

VLORA

95-Ibrahim Vasjari (PD)

96-Abedin Elmazi (PD)

97-Dhimitër Anagnosti (PD)

98-Afrim Jupi (PD)

99-Gramoz Pashko (PD)

100-Roland Tafili (PD)

PËRPJESTIMORI:

101-Tomorr Dosti (PD)

102-Franko Krroqi (PD)

103-Dritëro Agolli (PS)

104-Servet Pëllumbi (PS)

105-Gramoz Ruçi (PS)

106-Ermelinda Meksi (PS)

107-Maqo Lakrori (PS)

108-Namik Dokle (PS)

109-Anastas Angjeli (PS)

110-Moikom Zeqo (PS)

111-Fehmi Abdiu (PS)

112-Sabit Brokaj (PS)

113-Shaqir Vukaj (PS)

114-Luan Hajdaraga (PS)

115-Miri Hoti (PS)

116-Xhevat Lloshi (PS)

117-Theodhori Bej (PS)

118-Leontiev Çuçi (PS)

119-Bashkim Zeneli (PS)

120-Mehmet Loci (PS)

121-Lush Përpali (PS)

122-Bardhyl Agasi (PS)

123-Ndre Legisi (PS)

124-Shkëlqim Cani (PS)

125-Pandeli Majko (PS)

126-Et’hem Ruka (PS)

127-Medin Zhega (PS)

128-Musa Ulqini (PS)

129-Ibrahim Baçi (PS)

130-Ylli Bufi (PS)

131-Halil Lalaj (PS)

132-Adem Zyberi (PS)

133-Vladimir Metani (PS)

134-Alfred Paloka (PS)

135-Haxhi Aliko (PSD)

136-Teodor Laço (PSD)

137-Paskal Milo (PSD)

138-Lisien Bashkurti (PSD)

139-Gaqo Apostoli (PSD)

140-Ruzhdi Pulaha (PSD)

Kryesia e Kuvendit Popullor:

1-Pjetër Arbnori – kryetar

2-Tomor Malasi – nënkryetar

3-Shaqir Vukaj – nënkryetar

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!