×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 46

Zjarri në Sidnei kërcënon shtëpitë

Diel, 15 Prill 2018 12:57

Një zjarr shumë i madh ka zaptuar zonën jugore të Sidneit ku qindra zjarrfikës australianë po mundohen që ta shuajnë.

Shërbimi Zjarrfikës Rural i New South Wales tha se ishte i shqetësuar se flakët mund të përhapen me shpejtësi dhe kjo mund të ketë pasoja për njerëzit.

Shane Fitzsimmons tha se zjarri ka qenë “tejet agresiv” dhe mund jetë i rrezikshëm edhe për zonat e tjera. 

Afërsisht 70 zjarrfikëse janë dërguar në vendngjarje si dhe disa helikopter që po hedhin ujë për të shuar flakët.

Moti i kohëve të fundit në Australinë juglindore ka qenë jashtëzakonisht i nxehtë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

Kulturë

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

(Shënim për Romanin “Anja”, botuar nga WestPrint) Sapo kam përfunduar së lexuari romanin “Anja” të shkruar nga Ahmet Prençi, autor i një vëllimi të shkëlqyer poetik (Udhë në pasqyrë - 2016)...

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

Politikë

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

  Ish-deputeti i PD Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur sot në Tushemisht ku u sulmua me armë një hotel.Ish-deputeti Klevis Balliu deklaroi nga Pogradeci se biznesi...

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Politikë

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!Cuditerisht mbas vendimit te “clirimit” te laboratoreve nga pengesat anti shkencore e ndesh me te drejtat e qytetareve per testimet Covid“, vendosen...