SHBA, shkon në 90 000 numri i viktimave nga COVID-19, 820 në 24 orë

Hënë, 18 May 2020 09:14

SHBA-ja regjistroi 820 të vdekur nga koronavirusi i ri gjatë 24 orëve të fundit duke e çuar bilancin total në rreth 90 000, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins.
Sipas universitetit, SHBA-ja ka diagnostikuar 1 486 376 raste me sëmundjen COVID-19.

Kjo përbën 30% të rasteve të regjistruara në botë.

Presidenti amerikan, Donald Trump krenohet me faktin se vendi i tij ka kryer më shumë teste, por bilanci përballë pandemisë është gjykuar katastrofik nga opozitarët e tij.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Priten stuhi në gjithë vendin.Paralajmërohen për përmbytje 5 prefektura

Aktualitet

Priten stuhi në gjithë vendin.Paralajmërohen për përmbytje 5 prefektura

  Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile (AKMC) u ka dërguar një shkresë prefekturave Shkodër, Lezhë, Fier, Vlorë dhe Gjirokastër për t’i paralajmëruar se në veriperëndim dhe jug të vendit priten stuhi...

Big Basta këngë për kryeministrin: Rama IK

Politikë

Big Basta këngë për kryeministrin: Rama IK

  Këngëtari Big Basta ka bërë një këngë kundër Edi Ramës. Bashkëshorti i Vesa Lumës, që aktualisht jetojnë në Zelandën e Re, ka sjellë një këngë kundër Edi Ramës. Aty ai...

I shpëtoi helmimit, Navalny përballet me një tjetër sfidë, i bllokohen pasuritë në Rusi

Globi

I shpëtoi helmimit, Navalny përballet me një tjetër sfidë, i bllokohen pasuritë në Rusi

  Lideri opozitar rus, Alexei Navalny pasi ka dalë nga spitali në Berlin është njohur me bllokimin e pasurive në Rusi. Politikani bëri bujë pasi u helmua në Siberi me agjent nervor...