Trump letër- ultimatumi OBSH-së: 30 ditë kohë të bëni përmirësime thelbësore për pandeminë, në të kundërt do t'i ndërpresë fondet.

Tuesday, 19 May 2020 08:06

SHBA
Presidenti i SHBA, Donald Trump nuk i ndahet OBSH-së dhe kësaj radhe është i qartë pasi i ka dërguar një letër- ultimatumi.

Trump i rendit gabimet OBSH-së në 3 faqe letër, teksa në fund i jep kohë 30 ditë të bëjë përmirësime thelbësore.

Nëse kjo nuk ndodh Trump thotë se do i ndërpresë përherë fondet e SHBA për OBSH si dhe do të vihet në diskutim edhe anëtarësimi i SHBA në organizatë. Si argument Trump thotë se nuk mund të harxhojë miliona për një organizatë që nuk është në interes të amerikanëve.

This is the letter sent to Dr. Tedros of the World Health Organization. It is self-explanatory!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Priten stuhi në gjithë vendin.Paralajmërohen për përmbytje 5 prefektura

Aktualitet

Priten stuhi në gjithë vendin.Paralajmërohen për përmbytje 5 prefektura

  Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile (AKMC) u ka dërguar një shkresë prefekturave Shkodër, Lezhë, Fier, Vlorë dhe Gjirokastër për t’i paralajmëruar se në veriperëndim dhe jug të vendit priten stuhi...

Big Basta këngë për kryeministrin: Rama IK

Politikë

Big Basta këngë për kryeministrin: Rama IK

  Këngëtari Big Basta ka bërë një këngë kundër Edi Ramës. Bashkëshorti i Vesa Lumës, që aktualisht jetojnë në Zelandën e Re, ka sjellë një këngë kundër Edi Ramës. Aty ai...

I shpëtoi helmimit, Navalny përballet me një tjetër sfidë, i bllokohen pasuritë në Rusi

Globi

I shpëtoi helmimit, Navalny përballet me një tjetër sfidë, i bllokohen pasuritë në Rusi

  Lideri opozitar rus, Alexei Navalny pasi ka dalë nga spitali në Berlin është njohur me bllokimin e pasurive në Rusi. Politikani bëri bujë pasi u helmua në Siberi me agjent nervor...