Greqia tronditet nga tërmeti 6,2 ballë në Mesdhe, lëkundje edhe në jug të Shqipërisë

E Enjte, 21 May 2020 08:37

 

Një tërmet ka goditur brigjet e Greqisë në orët e para të ditës së sotme. Banorët në Athinë raportuan se e ndien se si tërmeti tronditi qytetin për disa sekonda.

Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (EMSC) tha se tërmeti ra rreth 150 milje në jug-perëndim të Gargalianoi
Një mesazh në Tëiterr nga EMSC thoshte: "Tërmeti me magnitudë 6.2 godet 260 km në jugperëndim të Greqisë 19 minuta më parë.
Menjëherë pas tërmetit, banorët nxituan të kontrollonin dhe të shkruanin ë faqen e internetit të EMSC për atë që përjetuan
Njëri shkroi: "Dyert dhe ekrani i kompjuterit lëvizën pak, jo shumë nga lëkundjet.
Një tjetër tha: "Isha në gjumë, më zgjoi".
Tërmeti kishte fillimisht një madhësi paraprake prej 4.8 ballë që u pasur nga një e dytë prej 4.1.

 

1 / 1

Modifikuar më E Enjte, 21 May 2020 10:43

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Politikë

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Gjatë vizitës së tij në Tiranë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar edhe me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, kreu i shtetit në Prishtinë shkruan se takimi...

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Aktualitet

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar vendosi të ndryshojë vendimin e Gjykatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit dhe ta rikthejë në detyrë anëtarin e KPA, Luan...

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Aktualitet

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Vazhdojnë arrestimet për grupin e përfshirë në trafikun e emigrantëve nga vendet e Lindjes në Shqipëri, për të vijuar në shtetet e Bashkimit Europian Në kuadër të operacionit “Toka e premtuar”...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!