Shkeli rregullat e COVID-19/Përqafoi të dashurën në rrugë, i riu në Itali gjobitet me 400 euro

Hënë, 25 May 2020 10:56

ITALI

Përqafimi i së dashurës në rrugë i ka kushtuat shtrenjtë një të riu në Itali. Një djalë rreth 20 vjeç përqafoi të dashurën e tij ndërsa po shëtiste në qendër të Pavia-s (Itali) dhe u gjobit për shkelje të rregullave kundër përhapjes së koronavirusit.

I riu u gjobit nga patrulla e policisë së zonës me 400 euro, gjobë e cila ulet në 280 euro nëse paguhet brenda 30 ditësh.

Si djali edhe e dashuria e tij ishin të pajisur me maska. Italia si të gjithë shtetet në botë ka kaluar në fazën 2 të lehtësimit të masave kundër koronavirusit.

Në shtetit fqinjë janë hapur të gjithë ndërmarrjet, bizneset, parikerite, baretdhe restorantet. Por të gjithë duhet të zbatojnë rregullat e distancimit social dhe të personat që levizin në vende publike duhet të mbajnë.

Deri tani Italia është një nga shtetet me të prekura nga koronavirusi. Ajo numëron 229 858 persona të infektuar me koronavirus, nga të ciilët kanë humbur jetën 32 785.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Lifestyle

Rrezikojnë falimentimin!Rita Ora dhe Dua Lipa kërkojnë ndihmë

Dy këngëtaret e famshme shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, u janë bashkuar kolegëve Ed Sheeran, The Rolling Stones, Sir Paul McCartney dhe 1.500 këngëtarëve të tjerë, për të nënshkruar...

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!