Shkon mbi 28 mijë numri i të vdekurve nga koronavirusi në Francë, mbi 182 mijë të infektuar

Hënë, 25 May 2020 13:00

 

PARIS

Franca është një tjetër shtet, i prekur së shumti nga pandemia e koronavirusit.
Numri i të vdekurve nga Covid-19 në Francë ka shkuar në 28 367 persona.

Numri i të infektuarve nga koronavirusi në shtetin francez deri tani ka shkuar në 182 584 individë.

Ndërsa, në shkallë globale numri i të infektuarve ka kaluar 5.5 milionë njerëz.

Gjithsesi, kohët e fundit janë raportuar më pak persona të infektuar me koronavirus, e ndërsa gjendja po shkon drejt përmirësimit.

Shumë shtete kanë nisur hapjen e pjesshme e të ngadaltë të tyre, për të zhbllokuar ekonomitë vendore, që të rimarrin veten pas pandemisë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Kulturë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Lifestyle

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Pas më shumë se 130 ditësh mbyllje, për shkak të pandemisë së koronavirusit, shefi i ‘La Scala-s”, Dominique Meyer, rihapi dyert e teatrit milanez dhe mirëpriti spektatorët.“Hera e fundit që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!