Indi/ Kaos dhe radhë të gjata në aeroporte pas hapjes së fluturimeve. Pasagjerët të zemëruar me anulimet e orës së fundit

Hënë, 25 May 2020 18:18

Me radhë të gjata dhe kaos u përballën pasagjerët në aeroportet indiane ndërsa fluturimet rifilluan dy muaj pasi u ndalën për të ndihmuar në ndalimin e përhapjes së koronavirusit.

Mediat lokale thanë që gati 100 fluturime u anuluan, por shumë të tjera u ngritën.

Shteti Maharashtra, i cili ka numrin më të madh të raseteve me Covid-19 në Indi, tha se do të lejonte vetëm 50 fluturime në ditë, duke çuar në disa anulime.

Pasagjerët e zemëruar thonë se nuk ishin informuar para kohe.

Disa fluturues gjithashtu iu drejtuan Tëitter-it për t’u ankuar se Air India, transportuesi kombëtar, nuk i kishte njoftuar ata për anulimet dhe kishte përgatitur oraret e nisjes.

Të tjerë thonë se ata mësuan për anulimet vetëm pasi pritën për disa orë në radhë të gjata për të hyrë në aeroport.

Zyrtarët e sigurisë po kontrollojnë temperaturën e secilit pasagjer dhe po verifikojnë nëse ata kanë shkarkuar aplikacionin e qeverisë për ndjekjen e Covid-19. Masat e tjera përfshijnë dezinfektimin e këpucëve dhe bagazheve.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!