‘Unë e vendos sa raste ka, unë e vendos kur do bëni plazh

E mërkurë, 27 May 2020 11:55

‘Sot do ketë 21 raste me koronavirus’. Kjo nuk ishte një shaka që u përhap në mesin e gazetarëve sot.

Një ditë më parë dikush shkroi online se do ketë 25 raste, dhe ia qëlloi në kokë.
Nuk është thjesht një histori qesharake me baste. Pak dyshime ka se kurba e koronavirusit në vend ndikohet nga humori politik.
Fakti që koronavirusi po përdoret sipas oreksit të kryeministrit Edi Rama u denoncua edhe ndërkombëtarisht pas skandalit të shembjes së Teatrit Kombëtar.

Edhe ata që ishin skeptikë, nga ai moment e kuptuan se historia e koronavirusit është një mjet në dorën e Ramës për të ushtruar kontroll mbi shqiptarët.

Këtë e ilustron më së miri kjo karikaturë e mjeshtrit Bujar Kapexhiu, publikuar nga gazeta This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

Kronikë

Aksident në rrugën e Zall Bastarit në Tiranë, mjeti del nga rruga, ndërron jetë pasagjeri 24- vjeçar

  TIRANANjë aksident me vdekje ka ndodhur në rrugën e Zallbastarit në Tiranë teksa ka ndërruar jetë një pasagjer 24- vjeçar. Saktësisht, një mjet ka dalë nga rruga tek vendi I quajtur...

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!