Sulmohet Kongresi Amerikan, vritet një polic

Premte, 02 Prill 2021 21:09

 

Kapitoli Amerikan u mbyll për shkaqe sigurie sapo u njoftuan të shtëna armësh në afërsi të tij. Ajo që kishte ndodhur ishte se një person kishte përplasur me makinën e tij një barrikadë policie të sigurisë së ndërtesës.
Autori ka dalë nga makina me një thikë në dorë dhe ka sulmuar forcat e sigurisë. Raportohet se ai ka lënë 2 policë të plagosur, njëri prej të cilëve më pas ka ndërruar jetë.

Autori është ekzekutuar nga policia. FBI ka marrë situatën nën kontroll dhe situata është në alarm nëse do të ketë sulme të tjera. Ende nuk ka të dhëna për motivin e sulmit

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Avokati sfidon Celibashin: Zgjidh një bllok dhe unë do e gjej për kë ke votuar

Politikë

Avokati sfidon Celibashin: Zgjidh një bllok dhe unë do e gjej për kë ke votuar

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi në përgjigje të pyetjes së avokatit Adriatik Lapaj ka sqaruar arsyen pse çdo fletë votimi ka një kod të veçantë që e dallon atë nga të tjerat...

LSI denoncon masakrën zgjedhore, Xhixho: Dëmtim me dashje i materialeve zgjedhore

Politikë

LSI denoncon masakrën zgjedhore, Xhixho: Dëmtim me dashje i materialeve zgjedhore

  Zëvendëskryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Erisa Xhixho në një deklaratë për mediat denoncoi krimin zgjedhor nga ana e qeverisë në deformimin e votave të shqiptarëve në zgjedhjet parlamentare të...

“LSI me fat që mbështetet nga të rinjtë”, Luan Rama: Një brez që nuk ka nevojë të marrë njeri për dore

Politikë

“LSI me fat që mbështetet nga të rinjtë”, Luan Rama: Një brez që nuk ka nevojë të marrë njeri për dore

  Nga Luan Rama NJË BREZ QË NUK KA NEVOJËTA MARRË NJERI PËR DORE   Përkundër zhumhurit të zgjedhjeve e gjithë përpjekjeve si në traditën tonë më të shumtuar të manipulimit të tyre, prej...