Greqi, të infektuarit e rinj shtohen me 1300 raste në ditë, kryeson Atika dhe Selaniku

E mërkurë, 15 September 2021 09:16

 

Numri i infeksioneve të reja Covid-19 arriti në 2,919 të martën nga 1,608 një ditë më parë, tha Organizata Kombëtare për Shëndetin Publik (EODY) në buletinin e saj të përditshëm.

Kishte gjithashtu 31 vdekje kundrejt 51 të hënën, ndërsa 369 pacientë ishin në ventilatorë.

 

 

Edhe një here tjetër, shumica e rasteve të reja (606) u konfirmuan në Atikë, ndërsa 409 raste u gjetën në Selanik.

 

EODY tha se kreu gjithsej 348,038 teste (PCR dhe të shpejta) në 24 orët e fundit, të cilat kishin një normë pozitiviteti prej 0.88%.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi