Organizatorët e G20 duke diskutuar se si të përjashtojnë zyrtarët rus nga fotoja familjare

Hënë, 14 November 2022 09:51

 

"Fotografia familjare" tradicionale e delegatëve të G20 do të anulohet këtë vit, sipas Londrës Playbook të POLITICO.

Siç e thotë Playbook, masa ishte për t'i "kurrë udhëheqësve turpin e fotografimit duke buzëqeshur pranë Lavrovit" - përfshirë presidentin ukrainas Volodymyr Zelenskyy, i cili pritet të marrë pjesë.


Besohet se presidenti i Indonezisë Joko Widodo është i pakënaqur me këtë, kështu që organizatorët e G20 tani po mendojnë të bëjnë fotografinë vetëm me krerët e shteteve dhe qeverive për të ngrirë zotin Lavrov.

Këtë mëngjes, Zelenskyy u shpreh se gjetën prova të më shumë se 400 krimeve të supozuara të luftës në zonën e çliruar së fundmi të Khersonit.

Modifikuar më Hënë, 14 November 2022 09:56
Login to post comments

Lajmet e fundit

Dhuna ndaj Berishës/ Shehaj tregon momentet e para pas sulmit: Akt i rëndë dhe i orkestruar! Kam parë 18 oficerë policie civile që nuk bënë asgjë

Politikë

Dhuna ndaj Berishës/ Shehaj tregon momentet e para pas sulmit: Akt i rëndë dhe i orkestruar! Kam parë 18 oficerë policie civile që nuk bënë asgjë

  Koordinatorja për luftën kundër korrupsionit në Partinë e Lirisë, Briseida Shehaj dënoi dhunën e ushtruar ndaj Sali Berishës një ditë më parë në protestën e opozitës. Për News24, ajo u shpreh...

A do të japë Berisha dëshmi në polici, Lela: Policia të terhiqet nga seria e provokimeve

Politikë

A do të japë Berisha dëshmi në polici, Lela: Policia të terhiqet nga seria e provokimeve

  Drejtori i Zyrës së Shtypit dhe i Komunikimit në Partinë Demokratike, Alfred Lela në një reagim në Facebook, është ndalur tek sulmi ndaj kreut të PD Sali Berisha të ndodhur...

Gazeta BILD denoncon lobimet e Ramës, lajmi për sulmin ndaj Berishës bëhet më i lexuari në Gjermani

Politikë

Gazeta BILD denoncon lobimet e Ramës, lajmi për sulmin ndaj Berishës bëhet më i lexuari në Gjermani

  Gazeta më e madhe gjermane, BILD, publikoi një shkrim të gazetarit të njohur, Peter Tiede, për sulmin ndaj kreut të opozitës shqiptare, Sali Berisha. Tiede shkruan se Berisha u sulmua nga...