Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme iraniane, Bahram Ghasemi, në një deklaratë të tij është shprehur se: SHBA dhe aleatët e…
Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May në një deklaratë drejtuar popullit të saj tregoi se si i kishte dhënë…
Pas vendimit të presidentit Trump, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë nisur sulm ushtarak ndaj Sirisë, për shkak të përdormit…
Trazirat mes Palestinës dhe Izraelit po degradojnë çdo ditë e më shumë, ndërsa objekt i këtij debati të rihapur mes…
Dymbëdhjetë luftanije gjigante amerikane janë duke lundruar drejt Sirisë. Aeroplanmbajtësja  “USS Harry S Truman”, që transporton mbi 90 aeroplanë është…
Ndërkohë që bota zien nga frika se së shpejti do të ketë luftë, Donald Trump ka nisur drejt Sirisë një…
Kina ka zhvilluar manovrat më të mëdha të marinës në detin e Kinës Jugore, duke dhënë një mesazh i qartë…
Ronaldo Schemidt, fotografi i AFP-së, ka fituar çmimin e parë për foton e vitit në ”World Press Photo 2018” për…
Kombet e Bashkuara kanë filluar një debat mbi përdorimin e të ashtuquajturve robotë vrasës, shkruan The Guardian. Objektivi është përcaktimi…
Në Britani ka ndodhur një ngjarje e jashtëzakonshme teksa një polic i rrugores është dhunuar nga një qytetar që lëvizte…
Një gjykatë në Rusi ka urdhëruar që të bllokohet aksesi në aplikacionin e mesazheve, Telegram. Rregullatori medial i Rusisë, Roskomndazor…
Italia nuk e ka ende një qeveri pas zgjedhjeve të fundit dhe Roma nga analistët ndërkombëtare konsiderohet si “Thembra e…

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!