×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Një lëkundje tërmeti me magnitudë 4,6 tronditi Maçeratën në Itali. Tërmeti u regjistrua rreth orës 5.11 dhe fatmirësisht nuk ka…
Struan Stevenson, politikan i njohur europian dhe anëtar i Parlamentit Europian prej 15 vitesh, thotë se “irritimi i thellë i…
Partia e kryeministrit Viktor Orban fitoi zgjedhjet parlamentare në Hungari dhe shumicën absolute. Materiali na paraqet politikanin që urrente muret,…
Një autobus në Indi, është aksidentuar dhe të paktën 30 persona raportohen të vdekur nga të cilët 27 janë fëmijë.…
Pas sulmit të dyshuar më gaz klorin i ndodhur ditën e shtunë në Siri reagoi presidenti amerikan Donald Trump, i…
Një suprizë e bukur ka ndodhur për dy vëllezër binjakë në Michingan , kur gratë e tyre lindën në të…
Në ditën Kombëtare të teknologjisë Bërthamore, Presidenti Iranian Hasan Rohan ka deklaruar gjatë një konference në Teheran se Shtetet e…
Britanikët kërkojnë të ndryshojnë kombësinë e tyre, të paktën sipas të dhënave të fundit të EUROSTAT. Shifrat tregojnë se në…
Marcos Rodriguez Pantoja duket si një personash në filmin e animuar “Libri i Xhunglës”. Në vitin 1965, ai është gjetur në…
Policia franceze po përpiqet të dëbojë qindra aktivistë ambientalistë nga një zonë pyjore në perëndim të Francës, ku duhej të…
Sulmi i Izraelit ndaj një baze ushtarake në Siri që ishte vënë në dispozicion të Iranit dhe forcave paramilitare shiite…
8 ton hashash me vlerë 80 mln euro janë sekuestruar nga polcia italiane në orët e para të mëngjesit të…

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...