SHBA-ja regjistroi 1 813 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, një shifër e qendrueshme në raport me…
Një ventilator i gjithanshëm për mushkëritë, i lehtë për t’u përdorur dhe i aftë të zgjedhë konsumin e oksigjenit dhe…
BE ka rinisur hapjen e madhe me masa graduale pas bllokimeve të forta kundër përhapjes së koronavirusit, duke nisur me…
Në një deklaratë të jashtëzakonshme kundër një ish presidenti, udhëheqësi i mazhorancës së Senatit republikan, McConnell i ka thënë Barack…
FBI-ja dhe Agjencia për Siguri Kombëtare, kanë paralajmëruar se hakerët që përkrahen nga qeveria kineze, mund të tentojnë të vjedhin…
Një zyrtar i lartë i Fondit Monetar Ndërkombëtar tha se perspektiva ekonomike botërore mund të jetë edhe më e keqe…
Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 195 viktima nga koronavirusi në Itali, duke e çuar në 31 106 numrin…
Rasti i parë u regjistrua të shtunën e shkuar në Moskë. Një i sëmurë me Covid-19 ishte vendosur në ventilator…
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka hedhur akuza mbi Rusinë për një fushatë sulmesh kibernetike në zyrën e saj dhe të…
Tashmë Britania ka kaluar edhe shifrën e 33 mijë viktimave nga COVID-19 pas 494 të vdekurve në 24 orët e…
Peter Piot, shkencëtari që ndihmoi në zbulimin e virusit Ebola, dhe drejtori i Shkollëssë Higjienës dhe Mjekësisë Tropikale ne Londer…
Në SHBA, një model i rishikuar matematik për vdekshmërinë nga koronavirusi parashikon se deri në fillim të gushtit do të…

Lajmet e fundit

Shuhet profesori i tre kontinenteve, Agron Fico

Kulturë

Shuhet profesori i tre kontinenteve, Agron Fico

Shuhet në moshën 86-vjeçare albanologu dhe studiuesi i njohur Agron Fico. Lajmin e ka dhënë Akademia e Shkenca, teksa vlerëson maksimalisht figurën e Ficos, për kontributin e vyer të dhënë...

Prokuroria shpall moskompetencën për aksionin anti-drogë në Kukës, dosja kalon në SPAK

Politikë

Prokuroria shpall moskompetencën për aksionin anti-drogë në Kukës, dosja kalon në SPAK

Prokuroria e Kukësit ka shpallur moskompetencë në lidhje me dosjen e 19 të arrestuarve për trafik droge në Kukës. Dosja me 19 të arrestuar ka kaluar tashmë në duart e SPAK...

Pas takimit me ambasadorët, Bylykbashi e Vasili në zyrën e Bashës, i pranishëm edhe kryetari i PDIU

Politikë

Pas takimit me ambasadorët, Bylykbashi e Vasili në zyrën e Bashës, i pranishëm edhe kryetari i PDIU

Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili pas takimit me ambasadorët Yuri Kim, Luigi Soreca dhe Duncan Norman kanë shkuar në zyrën e Bashës. Dy të mandatuarit e opozitës për Këshillin Politik do...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!