Horoskopi për ditën e sotme, 7 maj 2020

E Enjte, 07 May 2020 08:02

Dashi

Kur një mik apo një i afërmi juaj përfshihet në një lidhje, është e natyrshme që dëshiron ta mbrosh atë. Megjithatë, para se të veproni prisni që ata të kërkojnë ndihmë. Nuk mund të merrni përgjegjësi për të tjerët, pa marrë parasysh nëse ata kanë nevojë për ju apo jo.

Demi

Mundohuni të shmangni situatat që mund t’ju vënë në siklet sot. Përpiquni të lëshoni rrënjët në realitet. Sa i përket anës ekonomike, sa më shumë gjëra që dëshironi të blini, aq më shumë duhet të tërhiqeni. Kjo taktikë është një mënyrë mjaft e mirë për të qëndruar brenda buxhetit tuaj!

Binjakët

Në përgjithësi lidhjet familjare ju japin komoditet, por ka edhe hraste kur mund të ndodhë e kundërta. Nëse keni probleme kohët e fundit në familje, do të ishte e udhës të shmangeni dhe të reflektoni. Ju duhet pak kohë që të kuptoni se çfarë po ndodh në të vërtetë.

Gaforrja

Mungesa e gjykimit të duhur të dikujt pranë jush, mund t’ua prishë ditën. tjet. Por, për fat të mirë, keni disa miq të mrekullueshëm, të cilët do t’ju nxjerrin menjëherë nga një gjendje e tillë. Komentet e tyre do t’ju ngrenë moralin dhe do t’ju bëjnë të mendoni ndryshe.

Luani

Mos ndoshta keni ndërmarrë ndonjë vendim të gabuar kohët e fundit? Një moment reflkektimi sot do t’ju bëjë që t’i vendosni gjërat në vijë. Rekomandohet të ndiqni intuitën.

Virgjëresha

Nëse keni kohë të lirë sot, plotësojeni me aktivitete që ju bëjnë të ndiheni mirë. Mund të merreni me rregullimin e shtëpisë, ndoshta një arredim të ri të saj. Megjithatë, kjo nuk do të thotë që mund të realizoni gjithçka dëshironi në këtë drejtim brenda kësaj dite.

 

Peshorja

Diçka që ju e dëshironi shumë, mund ta realizoni shumë më lehtë seç e mendoni. Mjafton që të përpiqeni për të. Mos prisni t’ju ndihmojnë të tjerët, pasi mund t’ia dilni vetë mbanë.

Akrepi

Mund jeni në djeni të një informacioni që duhet ta ndani me të tjerët. Ata mund të mendojnë se po e mbani sekret, çfarë nuk do të jetë aspak në qëllimin tuaj. Flisni hapur se për çfarë po punoni dhe jepni sa më shumë detaje të mundeni, pasi do të jetë në përfitimin tuaj.

Shigjetari

Duket sikur dikush po përpiqet t’ju vështirësojë jetën, por në fakt nuk është e vërtetë. Në fakt, personi në fjalë po përpiqet t’ju bëjë të kuptoni fuqinë dhe aftësitë tuaja. Po ju sfidoni që të veproni më shumë e të ecni përpara.

Bricjapi

Ekziston mundësia që të ndiheni një moment sikur po iu shkatërrohet gjithçka. Ruani qetësinë dhe mos u bëni pesimist. Në fund të ditës, nuk përjashtohet mundësia e një lajmi të mirë.

Ujori

A po tregohuni të kujdesshëm sa duhet sa i përket investimit të parave? Nuk duhet të jeni mosbesues, por njëkohësisht duhet të jeni të kujdesshëm për çdo marrëveshje bzinesi që mund të realizoni.

Peshqit

Nuk është e nevojshme të justifikoheni për jetën tuaj, por duhet të kujtoni sesa me fat jeni. Përpiquni të ndihmoni edhe të tjerët, kështu që do të ndiheni më mirë. Madje do të keni edhe arsye për tu ndjerë krenarë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

Kronikë

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

    DURRËS Policia njofton se një vrasje me armë zjarri ka ndodhur sot pasdite në lagjen numër 16 në Durrës.   Sipas policisë, 32-vjeçari Edmir Bregu me emër të ndryshuar në Ilir Kuçi ...

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

Politikë

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

  Ish-deputetja dhe nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho në Ditën Ndërkombëtare të Edukimit, përcjell ndër të tjera një mesazh sensibilizues e shpresëdhënës, veçanërisht për gratë dhe vajzat. ””M’u desh shumë kohë...

LSI kallëzim penal ndaj drejtoreshës së Tatimeve, Shehaj: Biznesi i saj veprime antiligjore në disa institucione shtetërore

Politikë

LSI kallëzim penal ndaj drejtoreshës së Tatimeve, Shehaj: Biznesi i saj veprime antiligjore në disa institucione shtetërore

  Lëvizja Socialiste për Integrim paralajmëroi të dielën një kallëzim penal ndaj Drejtoreshës së Përgjithshme të Tatimeve e cila përmes biznesit të saj kryente veprime antiligjore në disa institucione shtetërore. Në...