×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Horoskopi, e premte 15 maj 2020 - parashikimi i yjeve

Premte, 15 May 2020 07:53

Dashi

Sot, aftësia juaj për të qenë fleksibël do t’ju shpëtojë një stres i madh. Përshtatja do të jetë aftësia juaj dhe do t’ju ndihmojë të ngriheni mbi të gjithë kaosin e përditshëm. Veprimet tuaja do të bazohen në arsye dhe logjikë, jo në panik dhe frikë.

Demi

Merrni kohën e nevojshme për të zgjidhur problematikat me të cilat pë cilat përballeni. Nëse nxitoheni dhe flisni pa u menduar, do ta gjeni veten në situata delikate. Të qenit impulsiv tani për tani është një rrezik.

Binjaket

A doni t’i çoni gjërat në një nivel më të thellë në jetën tuaj? A doni të keni një karrierë në vend të thjesht një pune? Këto qëllime janë të mira, janë të shëndetshëm dhe të arritshme, por asgjë nuk arrihet menjëherë.

Gaforrja

Dita juaj mund të jetë e mbushur me mendime të mrekullueshme, kështu që kënaquni! Njerëzit po ju tregojnë një zemërgjerësi dhe mirësi të jashtëzakonshme. Ju meritoni të gjithë ndihmën që merrni nga personat që keni përreth.

Luani

Ju jeni plotësisht të gatshëm për të bërë një ndryshim të rëndësishëm në rutinën tuaj, por a janë të gjithë të tjerët aq gati sa ju? Kjo duhet të jetë një konsideratë por jo një kërkesë. Ju nuk mund të lejoni që shqetësimet e njerëzve të tjerë të sundojnë zgjedhjet tuaja.

Virgjeresha

Dëshira juaj mund të jetë e madhe për të nxituar, por mundësitë nuk janë të shumta. Bëjini gjërat gradualisht. Zgjidhni njërën dhe pastaj nisni tjetrën. Kjo vlen jo vetem në aspektin profesional, por edhe ne atë sentimental.

Peshorja

Sigurohuni që të ruani ekuilibrin e duhur ndërmjet kohës së kaluar për të ndjekur interesat tuaja dhe kohës së kaluar për të ndjekur interesat e personave të tjerë. Nëse nuk tregoni gatishmërinë e duhur për t’u fokusuar tek vetja, mund ta gjeni veten në probleme të mëdha.

Akrepi

Një person shumë bindës mund t’ju bëjë të provoni diçka që nuk e kishit menduar kurrë se do të provonit. Ky është fillimi i një periudhe të madhe eksplorimi për ju. Ju jeni gati të hidhni një vështrim të ri se kush mund të jeni, çfarë doni nga jeta dhe me kë dëshironi të kaloni kohën e lirë.

Shigjetari

Sot mund t’ju duhet të merreni me një ose dy çështje që kanë të bëjnë me marrëdhënien tuaj sentimentale. Eshtë koha për të rivlerësuar plotësisht atë që po ndodh mes jush dhe të jeni plotësisht i sinqertë.

Bricjapi

Vetë-disiplina do të jetë e vështirë sot. Planifikoni ditën tuaj deri në detaj. Kjo mund t’ju ndihmojë të vendosni rregull në aspektin profesional dhe sentimental. Me paratë sot do t’ju duhet të tregoni më shumë vëmendje.

Ujori

Nëse mund ta mbani axhendën tuaj fleksibël sot, do të keni mundësinë të shfrytëzoni një mundësi të shkëlqyeshme që vjen në jetën tuaj. Në punë, mund t’ju duket se po përballeni me një problem, por në fakt do të jetë një mundësi zgjidhjeje.

Peshqit

Ju mund të arrini një kompromis të rëndësishëm me një epror sot. Ata ju pëlqejnë juve dhe shohin një të ardhme të shkëlqyer për ju. Me çështjet e parave, gjithçka do të shkojë sipas parashikimeve. Investimet do të jenë të favorizuara.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...