Këllëfi i jastëkut, fole mikrobesh! Ja sa shpesh duhet ta ndërroni

Hënë, 25 November 2019 14:35

Sa shpesh duhet ndërruar këllëfi i jastëkut? Kjo është një pyetje që të gjithëve na ka shkuar të paktën një herë në mendje. Duhet të dini që këllëfi i jastëkut është një fole mikrobesh. Aty akumulohen të gjitha papastërtitë e flokëve, vaji, djersa, produktet e flokëve, hidratuesi apo kremi i natës. Prandaj, e mira është që këllëfi të ndërrohet shpesh, sado strike të jetë higjena juaj.

Perfekte do të ishte që këllëfi të ndërrohet çdo dy ditë, duke fjetur një herë nga njëra anë, një herë nga tjetra. Nëse ju duket e tepërt mund ta ndërroni edhe më rrallë, por jo më pak se një herë në javë, nëse dëshironi të mbani një higjenë të mirë.

1 koment

  • Përgjigju JanBrura

    Achat De Cialis En Suisse Cialis Cialis 10mg Enough generic 5mg cialis best price Medicament Lioresal

    Hënë, 16 Mars 2020 01:12 komentuar nga JanBrura

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Politikë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Lifestyle

U mbyll nga pandemia e COVID-19, hapet pas më shumë se 130 ditësh “La Scala” në Milano

Pas më shumë se 130 ditësh mbyllje, për shkak të pandemisë së koronavirusit, shefi i ‘La Scala-s”, Dominique Meyer, rihapi dyert e teatrit milanez dhe mirëpriti spektatorët.“Hera e fundit që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!