Aurela Gaçe, mesazh ‘legjendës’ pas daljes nga qelia

E Enjte, 26 December 2019 13:32

Nuk kishte si të mungonte një foto dhe një mesazh i Aurela Gaçes, pas arrestimit të Aleksandër Gjokës dhe lirimit të tij nga qelia, pas rreth 24 orësh.

Këngëtari i mirënjohur u ndalua nga policia pak minuta pas mbylljes së festivalit në RTSH, dhe sipas versionit zyrtar ai u kap i dehur, duke ngarë makinën.

Por gjykata i dha lirinë më kusht një ditë më pas Aleksandër Gjokës,  duke qenë se ai kishte planifikuar një sërë koncertesh për fundvit dhe u justifikua se nuk konsumonte alkool prej dy vitesh. Sipas këngëtarit arrestimi i tij ka qenë më tepër një keqkuptim me uniformat blu.

“Nuk ka të dytë, Aleksander Gjoka”, ka shkruar në mesazhin e saj Aurela Gaçe, pas daljes nga qelia e Aleksandër Gjokës. .
 “Legjendë e gjallë”, – shkruan ajo, duke i thurur elozhe një prej emrave më të spikatur të muzikës sonë, në tre dekadat e fundit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Erë e fortë dhe reshje masive dëbore në Korçë, trashësia arrin deri në 15 cm, rekomandohet përdorimi i zinxhirëve

Aktualitet

Erë e fortë dhe reshje masive dëbore në Korçë, trashësia arrin deri në 15 cm, rekomandohet përdorimi i zinxhirëve

  Vijojnë pa ndërprerje reshjet e dëborës në Qarkun e Korçës. Nga të dhënat e fundit raportohet se trashësia e dëborës arrin deri në 15 centimetra.   Njoftimi: Ne Qarkun Korce gjate gjithe nates ka...

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

Kronikë

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

    DURRËS Policia njofton se një vrasje me armë zjarri ka ndodhur sot pasdite në lagjen numër 16 në Durrës.   Sipas policisë, 32-vjeçari Edmir Bregu me emër të ndryshuar në Ilir Kuçi ...

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

Politikë

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

  Ish-deputetja dhe nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho në Ditën Ndërkombëtare të Edukimit, përcjell ndër të tjera një mesazh sensibilizues e shpresëdhënës, veçanërisht për gratë dhe vajzat. ””M’u desh shumë kohë...