Elizabeth II realizon ëndrrën e ndërprerë nga COVID-19!

Hënë, 01 June 2020 11:19

 

Pas muajsh mbylljeje, është shfaqur imazhi i parë i mbretëreshës Elizabeth II, e fotografuar duke ecur mbi kalë përreth kështjellës Windsor, ku sovrania së bashku me bashkëshortin, princin Philip kanë qënë të izoluar për shkak të koronavirusit, të shërbyer nga një personel i reduktuar.

Mbretëresha 94-vjeçare shfaqet ndërsa kalëron mbi ponin e racës ”Balmoral Fem”.

Kujtojmë që Britania e Madhe është vendi i parë në Europë që kapërceu 30 000 vdekje të lidhura me koronavirusin e ri, vendi i dytë më i prekur nga pandemia në botë, pas SHBA-së, sipas statistikave zyrtare të botuara.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!