Harry dhe Meghan nuk gjejnë qetësi, largohen nga Los Angeles, blejnë shtëpi në Santa Barbara

E Enjte, 13 August 2020 11:48

 

Në kërkim të normalitetit. Është kjo baza e transferimeve të vazhdueshme për Harry dhe Meghan. Në më pak se 7 muaj, që kur kanë braktisur titujt zyrtare dhe Mbretërine Bashkuar ata ndërrojnë për herë të tretë vendbanim.Sipas asaj që transmetojnë tabloidet amerikane dukët duket se kanë lënë Los Angeles për tu shpërngulur në Santa Barbara.’Cifti është transferuar në korrik, për të përqafuar një jetë sa më normale’, ka thënë një burim për ‘People’.

Në janar Duka dhe Dukesha e Susses lanë Britanin e Madhe për tu shpërngulur në Kanada, në një vile luksoze me pamje nga Oqeani Paqësor në Vankuver. Më pas në Pranverë, ata u sportuan në Los Angeles, ku Meghan ka lindur dhe është rritur. Por mesa duket bëhej fjalë për një zgjidhje të përkohshme. ‘Edhe pse vila ku ata qëndronin në Beverly Hills, ishte shumë luksoze nuk ishte në stilin e Harry’ ka zbuluar një burim tjetër për Page Six.
Prioriteti i Dukëve është të kenë privatësine dhe mbrojtjen e duhur. Ja motivet e zgjedhjes së rezidencës së re, një vilë e madhe, rreth 150 km në veri në Los Angeles.

’Cifti është sistemuar në një komunitet ku uron të ketë edhe privatësi nga fqinjët e tyre’, ka shpjeguar burimi për ‘People’. Mes fqinjëve pranë tyre në shtëpinë e re është edhe Ophan Winfrey dhe Ellen DeGeneres. E para është mikeshe e të dyve dhe ishte prezente edhe në dasmën e çiftit. Ka qenë ndoshta pikërisht këshilla e saj për të zgjedhur këtë vend si banesën e tyre të re. Harry dhe Meghan duan ta rrisin djalin e tyre larg nga zhurma e metropolit dhe thashethemet e mediave.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

Politikë

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

  REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!MEQENES EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TE CDU/CSU-se ATEHERE AI "TAKOI" NE...

Ish-deputetja e LSI:Në 25 prill shqiptarët do japin përgjigjen e merituar çdokujt që është tallur me ata

Politikë

Ish-deputetja e LSI:Në 25 prill shqiptarët do japin përgjigjen e merituar çdokujt që është tallur me ata

  Ish-deputetja e LSI-së, Floida Kërpaçi ka sjellë në vëmendje një shqetësim të një banori të Tiranës për mungesën e ujit të pijshëm. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Kërpaçi thekson se në...

Grabitet dhe dhunohet gjatë natës e moshuara në Gjirokastë

Kronikë

Grabitet dhe dhunohet gjatë natës e moshuara në Gjirokastë

  Një ngjarje e rëndë mesoht se ka ndodhur në Gjirokastër gjatë orëve te fundit. Gjatë natës një e moshuar është grabitur dhe më pas dhunuar në fshatin Palokastër të qytetit të...